BIEG BIAŁEJ WSTĄŻKI O PUCHAR KOMENDANTA MIEJSKIEGO POLICJI W BIAŁYMSTOKU

BIEG BIAŁEJ WSTĄŻKI O PUCHAR KOMENDANTA MIEJSKIEGO POLICJI W BIAŁYMSTOKU

Dziś w parku, na głównej alei, każdy mógł zmierzyć się w biegu o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku. Czy to sześciolatek, czy sześćdziesięciolatek – każdy miał możliwość pokazać swoje możliwości biegowe. A wszystko oczywiście dla seniorów i ich bezpieczeństwa.

Dziś w parku, na głównej alei, każdy mógł zmierzyć się w biegu o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku, który zorganizował Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w  Białymstoku wspólnie z Urzędem Miejskim w Białymstoku. Inicjatywę przeprowadzono w ramach programu „poMOC a nie przeMOC”. Czy to sześciolatek, czy sześćdziesięciolatek – każdy miał możliwość pokazać swoje możliwości biegowe. Wszystko oczywiście dla seniorów i ich bezpieczeństwa. To właśnie dziś,  w ramach Miejskiego Tygodnia Seniora, białostoccy policjanci rozmawiali z osobami starszymi w sposób nietypowy. W jaki? Mówili do nich, jak trenerzy do swoich zawodników. Przypominali seniorom, że życie ma się tylko jedno i trzeba o nie zadbać. Zarówno przed startem, jak i po pokonanym dystansie funkcjonariusze omawiali uczestnikom biegu, zwłaszcza tym najstarszym – jak uniknąć zagrożeń na które w szczególności są narażeni. Tematem wiodącym było jednak zjawisko przemocy wobec osób starszych i konieczność aktywnego przeciwstawiania się wszelkim jego przejawom. Aż 100 osób, już chwilę po 9.00 zadeklarowało swój udział w biegu Białej Wstążki i odebrało numery startowe. Wśród wszystkich zawodników dało się słyszeć tylko jedno: „Idea akcji słuszna. Jesteśmy gotowi. Startujemy i biegniemy dla nich – dla seniorów”. Po przebiegnięciu wyznaczanych dystansów, mimo widocznego zmęczenia, każdy miał satysfakcję z udziału w biegu Białej Wstążki. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, natomiast medale Komendant Miejski Policji w Białymstoku wręczył każdemu dziecku, dziękując w ten sposób o przyłączenie się do Tygodnia Seniora.  W dzisiejsze akcji udział wzięli: Urząd Miejski w Białymstoku, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, Podlaski Oddział Straży Granicznej, Grupa Ratownicza SPR Nadzieja o/Białystok, uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku.

Previous 46-LATEK PODEJRZANY O USZKODZENIE CIAŁA POSIADAŁ RÓWNIEŻ BLISKO 180 GRAMÓW NARKOTYKÓW
Next BIAŁOSTOCCY POLICJANCI ZATRZYMALI 8 POSZUKIWANYCH

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Podlascy policjanci wymierzyli cios w przestępczość narkotykową

Podlascy policjanci wymierzyli kolejny cios w przestępczość narkotykową. W trakcie akcji kryminalni przejęli blisko trzy kilogramy amfetaminy i prawie 150 gramów marihuany. Do sprawy zostały zatrzymane trzy osoby. Jedna z

Wiadomości 0 Comments

KONFERENCJA PRASOWA W PODLASKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM PN. „BEZPIECZNE WAKACJE 2017”

Dzisiaj w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim zorganizowana została konferencja prasowa pn. „Bezpieczne wakacje 2017”. W spotkaniu zainicjowanym przez Wojewodę Podlaskiego Pana Bohdana Paszkowskiego uczestniczył Podlaski Kurator Oświaty Pani Jadwiga Szczypiń, Zastępca

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali pijanych rodziców

Wczoraj policjanci białostockiej patrolówki zatrzymali rodziców, którzy będąc pod wpływem alkoholu opiekowali się dwojgiem małych dzieci. Nieodpowiedzialni opiekunowie noc spędzili w izbie wytrzeźwień. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź