Biżuteria na rocznice ślubu

Biżuteria na rocznice ślubu

Każda rocznica może być reprezentowana przez prezent z kamieni szlachetnych lub metalu wykorzystywanego w biżuterii. Kiedy robisz zakupy na swoją specjalną rocznicę, ten przewodnik wyśle Cię we właściwym kierunku.

Prawdopodobnie słyszałeś o srebrnej lub złotej rocznicy oznaczającej duże 25 i 50 lat, ale co roku dołącza się do niej określony metal lub kamień szlachetny. Dzięki temu jubileuszowe zakupy są nie tylko bardzo łatwe, ale i przyjemne.

Przecież prawie każde małżeństwo zaczyna się od pierścionka zaręczynowego i obrączki – biżuteria to po prostu naturalny prezent rocznicowy.

Pierwsza rocznica: złoto

Rocznica pierwszego roku jest najsłodsza – para jest prawdopodobnie jeszcze w fazie miesiąca miodowego i wszystko jest w porządku z ich światem. Ale rozpoczęcie wspólnego życia może nie pozostawić całego dochodu do dyspozycji. Prosty złoty naszyjnik lub bransoletka dla niej, być może rozpoczynając tradycję z uroczą bransoletką możesz dodać z podpisem klejnot na kolejne rocznice lub inne ważne wydarzenia w swoim życiu razem. Dla niego, złoty naszyjnik lub pierścionek lub spinki do mankietów.

Druga rocznica: granat

Chociaż granat występuje w kilku kolorach, w tym żółtym, zielonym (zwanym tsavorite) i różowym, to najczęściej myśli się o nim jako o kolorze czerwonym. Czerwony granat – czasami nazywany granatem rodolitowym – jest klasycznym wyborem granatu do zastosowania w biżuterii. Jest to stosunkowo twardy kamień i może być stosowany w każdej biżuterii lub projekcie, w tym w pierścionkach, kolczykach i wisiorkach. Czerwony granat naprawdę wyskakuje po osadzeniu go w białym metalu, takim jak białe złoto czy platyna.

Trzecia rocznica: perły

Perły mogą być naturalne lub hodowlane. Perły naturalne są o wiele droższe niż hodowlane, ale to jedyna różnica – nawet perła hodowlana jest pięknym, świecącym produktem natury, rosnącym tak samo jak perły naturalne. Obie zostały stworzone przez intruza, jak piasek lub malutki kamyk (dla naturalnych) lub koralik lub perła nasienna (dla hodowlanych) wszczepiając się w mięczak, jak ostryga lub małż. W przypadku pereł naturalnych jest to po prostu szczęście, jeśli zamieni się ona w perłę. W przypadku hodowli, hodowca pereł wkłada drażniącą perłę, a perła rośnie wokół niej. Wszystkie perły są dostępne w wielu kolorach innych niż klasyczny biały – różowy, niebieski, zielony, złoty, szary i czarny są dostępne. Biżuteria perłowa może być dopasowanym sznurkiem, wisiorkiem na naszyjniku, kolczykami lub pierścionkiem. Należy być ostrożnym – perły są delikatniejsze od innych materiałów, więc pierścionek należy nosić na spokojne okazje, gdzie nie ma większych szans na wpadnięcie w cokolwiek przez pomyłkę. Dla mężczyzn, wszystko co jest inkrustowane matką perłową jest również wspaniałym prezentem na tę rocznicę.

Czwarta rocznica: niebieski topaz

Topaz występuje w wielu kolorach i odcieniach, a niebieski topaz był pierwotnie najbardziej rzadki. Jednak dziś stały zabieg, dyfuzja – czyli ogrzewanie z powłoką elementu takiego jak beryl – zmienia bezbarwny topaz w jasnoniebieski. Leczenie jest trwałe. Głębsze błękity, znane jako „London blue” i „Swiss blue”, są spowodowane przez napromieniowanie i ogrzewania, a leczenie jest uważane za trwałe. Niebieski topaz jest twardym kamieniem, a wiele odcieni wygląda wspaniale w różnych stylach biżuterii, od kolczyków i wisiorków do bransoletek i pierścionków. Niebieski topaz historycznie kojarzony jest z miłością i uczuciem – całkiem doskonały powód, aby obdarować go jako prezent rocznicowy.

Piąta rocznica: szafir

Szafir występuje również w wielu kolorach, choć klasycznym wyborem jest niebieski. Jeśli niebieski nie jest Twoim kolorem, często można znaleźć również biały, odcienie różu i fioletu. Padparadscha sapphire jest pomarańczowy z różowymi odcieniami. Aby uzyskać idealne kolory, szafir jest poddawany obróbce termicznej lub dyfuzji, i oba są uważane za trwałe. Szafir jest twardym i trwałym kamieniem szlachetnym, więc jest świetny do każdego kawałka biżuterii.

Szósta rocznica: ametyst

Zwykle uważany jest za fioletowy, o różnych odcieniach wyglądających nieco bardziej na czerwony lub niebieski, można znaleźć ten rodzaj kwarcu również w innych kolorach, takich jak zielony. Niektóre kamienie mogą być poddawane obróbce cieplnej w celu wzmocnienia ich kolorów, co jest zabiegiem trwałym. Ametyst jest powszechnie dostępny we wszystkich stylach biżuterii.

Siódma rocznica: onyks

Onyks jest twardy, trwały, używany do rzeźbienia i jest popularny w biżuterii męskiej. Więc ta rocznica jest wspaniałą okazją dla mężczyzn, aby dostać biżuterię w prezencie! Odważny pierścionek z onyksu (może z diamentowymi akcentami) to świetny sposób na uczczenie tej okazji. Dla niej czarny onyks w połączeniu z białym metalem tworzy stylowy neutralny kolor blokujący, a proste kolczyki z ćwiekami onyksu są stylowym skrętem.

Ósma rocznica: tourmalina

Jakikolwiek jest twój ulubiony kolor, prawdopodobnie znajdziesz go w turmalinie. Nawet jeśli Ty lub Twoja ukochana macie różne ulubione kolory, być może znajdziesz je oba w jednym klejnocie – gemolodzy nazywają je półkolorowymi. Arbuz Tourmaline jest częściowo kolorowym klejnotem, a jego nazwa pochodzi od mieszanki zieleni i czerwieni, tak jak na zewnątrz i wewnątrz arbuza. Tourmaline jest często ogrzewany lub napromieniowany, aby stworzyć kolory, a zabiegi są uznawane za trwałe.

http://brilantino.pl/wyjatkowy-prezent/wyjatkowa-bizuteria-na-rocznice-slubu-dla-twojej-ukochanej/yxw_lznv

Previous Jak skutecznie przykleić płytki do płytek?
Next Program operacyjny inteligentny rozwój

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak zmienić rozmiar obrazu bez utraty jakości online

Jeśli jesteś nowy w edycji zdjęć cyfrowych, zmiana rozmiaru może być frustrującym doświadczeniem. Istnieje wiele różnych programów, które często wysuwają przesadne twierdzenia o ich prostocie, jakości, wynikach i wielu innych.

Life&Style 0 Comments

W tym sezonie modne są klasyczne garnitury. Dominują kraty i odcienie granatu

Styliści wytyczają nowe trendy w modzie męskiej – marynarki z klapą o szerokości 9,5 cm, spodnie zwężające się ku dołowi i widoczne 1,5 cm mankietu koszuli. Dominującą kolorystyką są wszystkie odcienie granatu, modne są

Life&Style 0 Comments

Fiszka, deskorolka czy longboard?

Gdy przychodzi wiosna i na dworze robi się ciepło, dzieci chętnie wychodzą pobawić się na podwórku, a dla ciebie jest to okazja, by wspomóc ich rozwój fizyczny. Jednak żeby zrobić

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź