Deskorolka

Deskorolka

Zabawa na świeżym powietrzu to najlepsza aktywność fizyczna dla dzieci. Aby zachęcić najmłodszych do takiego sposobu spędzania wolnego czasu, warto zakupić pociechom specjalny sprzęt. Nie tylko rower czy hulajnoga się sprawdzi, ale także deskorolka, na której jeżdżenie znowu staje się modne. Dziś deskorolki to już nie tylko proste pojazdy, to coraz częściej bardzo nowoczesne sprzęty, w tym także takie posiadające napęd. Co warto wiedzieć o tego rodzaju produktach?

Deskorolka to sprzęt, który rozpowszechnił się wiele lat temu w Ameryce. Stanowił swego rodzaju odpowiedź na deskę surfingową, tyle tylko że przeznaczoną do poruszania się po lądzie. Później moda na deskorolki dotarła także do Europy, gdzie dziś znowu zaczyna się szerzyć. Przede wszystkim duże znaczenie mają tutaj zmiany, które zostały wprowadzone w budowie deskorolki, dzięki czemu na rynku dostępne są bardzo różnorodne modele. Warto zaznajomić się z ofertą producentów deskorolek, aby wybrać najlepszy sprzęt dla swojej pociechy. W jakie deskorolki można się zaopatrzyć?

Deskorolki dla dzieci

Wielu rodziców zastanawia się, jaka deskorolka będzie najodpowiedniejsza dla ich dziecka. Decyzja nie jest prosta, bowiem modeli deskorolek jest bardzo dużo – od tradycyjnych desek po nowoczesne pojazdy elektryczne. Warto wziąć pod uwagę wiek dziecka i jego umiejętności, w końcu inny produkt sprawdzi się u kilkuletniego, początkującego skateboardera, a inny u bardziej zaawansowanego użytkownika, który chciałby wykonywać triki czy jeździć z górki. Jakie deskorolki można znaleźć w sklepach sportowych?

  1. Fishboardy – to bardzo popularne wśród dzieci niewielkie deskorolki o dość dużych kołach. Zwane przez młodzież fiszkami są bardzo praktyczne i łatwe w prowadzeniu.
  2. Longboardy – to nieco dłuższa deskorolka, która przede wszystkim przeznaczona jest do jazdy z górki. Osiąga większe prędkości niż tradycyjna deskorolka. Można nią także wykonywać slalom.
  3. Deskorolka elektryczna – nowoczesna deska z silnikiem i dwoma dużymi kołami. Składa się także z platform, na których umieszcza się stopy. Urządzenie wprawia się w ruch poprzez nachylenie tych podestów.
  4. Waveboard – bardzo ciekawa deskorolka zbudowana z dwóch platform połączonych drążkiem ze sprężyną. Waveboardy mają także specjalne, obracające się o 360 stopni kółka. Jazda na tego rodzaju sprzęcie nie jest prosta i wymaga dobrego balansowania ciałem, ale też sprawia bardzo dużo frajdy i jest niezwykle efektowna.

Jak wybrać dobrą deskorolkę?

Odpowiednio dobrana deskorolka posłuży dziecku przez wiele sezonów, dlatego warto kupować produkty sprawdzonych i cenionych producentów. Początkującym skateboarderom poleca się deski klasyczne czy fiszki, które będą idealnym sprzętem do rozpoczęcia przygody ze skateboardingiem. Nieco bardziej zaawansowanym użytkownikom poleca się longboardy czy efektowne waveboardy. Wielkość deskorolki także ma znaczenie – młodszym dzieciom dobrze jest kupić nieco mniejsze deski, np. takie o wymiarach 45 na 13 cm. Na sam początek będą też najlepsze deskorolki o miękkich kółkach i łożyskach np. ABEC5. W przypadku deskorolki elektrycznej ważny jest zasięg deski na jednym doładowaniu, czas ładowania akumulatora, moc czy maksymalna prędkość. W przypadku produktów dla dzieci nie można zapominać o certyfikatach i atestach, które powinny w jednoznaczny sposób informować, że deskorolka jest przeznaczona dla dzieci i wykonana z wysokiej jakości materiałów.

Deskorolka to sprzęt sportowy stanowiący doskonałą alternatywę dla roweru cz hulajnogi. Pozwala na zabawę na świeżym powietrzu, uczy zwinności i polepsza koordynację ruchową. Do wyboru są zwinne i niewielkie fiszki, szybkie longboardy, efektowne waveboardy czy nowoczesne i uwielbiane przez dzieci deskorolki elektryczne. Warto kupić dziecku taki sprzęt i dać mu możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu.

Previous Pościg białostockich policjantów za pijanym motocyklistą
Next Zatrzymanie nożownika w centrum Białegostoku

Może to Ci się spodoba

Internauci żywo dyskutują o sporcie osób niepełnosprawnych

W czerwcu i lipcu na temat sportu osób niepełnosprawnych pojawiło się 4,2 tys. informacji w prasie, telewizji, radiu, internecie i mediach społecznościowych. Blisko połowa z nich dotyczyła zbliżających się igrzysk paraolimpijskich, które będą miały

Nowe przepisy antydopingowe czekają na podpis prezydenta

Po igrzyskach zostanie przedstawiona do konsultacji ustawa, która zwiększy kontrolę nad wydatkowaniem środków przez związki sportowe – zapowiada minister sportu i turystyki. Resort pracuje też nad wdrożeniem ustawy antydopingowej, która ma pomoc

Piłkarze to nowi celebryci. Na reklamach zarabiają nawet kilka milionów złotych rocznie

Piłkarze zarabiają nie tylko na boisku. Najlepsi mogą liczyć na kontrakty reklamowe, które rocznie przynoszą im nawet kilka milionów złotych. Dla reklamodawców piłkarze są podwójnie cenni – łączą bowiem cechy celebrytów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź