Dlaczego warto skorzystać z usług Agencji Rekrutacyjnej?

Dlaczego warto skorzystać z usług Agencji Rekrutacyjnej?

Jeśli chcesz posadzić pracowników na krzesłach, możesz rozważyć skorzystanie z usług agencji rekrutacyjnej lub serwisu w celu wykonania pracy. Dostępnych jest wiele różnych usług, ale czy powinieneś z nich skorzystać i jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze?

Koszt zatrudnienia może przekroczyć 40.000 zł na pracownika. Część z tych wydatków to z pewnością szkolenia i utrata wydajności. Ale duża część kosztów jest w samym procesie rekrutacji: ile czasu personel HR i menedżerowie spędzają omawiając otwarcie; reklama; godziny spędzone na projekcji; wywiad; re-interviewing; sprawdzanie tła; i więcej. Działy HR często podejmują te kroki tylko po to, aby rozpocząć proces od nowa. Jeśli masz dedykowanego rekrutera na pracowników, masz już pomysł, co to jest inwestycja rocznie. Czy zamortyzowałeś ich wynagrodzenie/korzyści/korzyści w stosunku do kwoty zatrudnienia w ciągu roku? To tylko wierzchołek góry lodowej w kosztach zatrudnienia.

Więc po co korzystać z agencji rekrutacyjnej? Szczególnie w małych organizacjach, gdzie czas pracowników jest już napięty, rekrutacja wewnętrzna często nie jest mądrą inwestycją zasobów. Jeśli nie masz dedykowanego rekrutera, odsuwasz cenny czas pracy od innych pracowników, czas, który wpływa na Twój wynik finansowy. Agencja rekrutacyjna, która chce pozyskać właściwych kandydatów (a nie tylko pulę kandydatów), może być sposobem na to, abyś dostał jak najwięcej za swoje pieniądze.

Zrozumienie potrzeb przedsiębiorstw w zakresie zatrudniania

Przed rozpoczęciem pracy w agencji rekrutacyjnej powinieneś mieć świadomość swoich potrzeb rekrutacyjnych, aby wiedzieć, jak najlepiej korzystać z usług agencji.

Sporadycznie

Jeśli zatrudniasz rzadko – może raz lub dwa razy w roku – posiadanie dedykowanego pracownika rekrutacyjnego jest frywolne. Agencja może pozyskać odpowiedniego kandydata w drzwiach, prześwietlić go i zagwarantować. Twoja praca będzie minimalna – umów się na spotkania, aby sprawdzić, czy dobrze pasują i dokonać rekrutacji.

Regularnie

Może wynajmujecie regularnie – mniej więcej raz w miesiącu. Być może masz kogoś, kto przeprowadza większość rekrutacji, jest przeszkolony w zakresie sprawdzania i przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych, ale może potrzebować pomocy w doprowadzeniu kandydatów (ponownie, w przeciwieństwie do kandydatów) do drzwi. To dużo przesiewania. Nawet jeśli poświęcisz tylko pięć minut na każde CV / list motywacyjny (co jest hojne), spędzisz ponad sześć godzin czytając je w nadziei na znalezienie dobrego kandydata.

Ta sama ankieta wykazała, że 78% rekrutujących stwierdziło, że co najmniej połowa życiorysów pochodziła od kandydatów niewykwalifikowanych: To trzy godziny zmarnowane. Agencja rekrutacyjna może pomóc zmniejszyć obciążenie, jeśli chodzi o selekcję, więc możesz skupić się tylko na najbardziej wykwalifikowanych kandydatach.

Często

Albo powiedzmy, że często zatrudniasz: W każdej chwili, zazwyczaj wysyłasz, rozmawiasz, sprawdzasz, lub wypełniasz miejsce. Masz wiele piłek w powietrzu na raz, a to może być wyzwaniem żonglowanie nimi wszystkimi. Świetnie byłoby mieć cały dział do pomocy, ale nie ma tego w kartach, ani w budżecie. Firma rekrutacyjna może być twoim działem HR: Może odebrać ci większość pracy i uwolnić cię od pracy za jakość, a nie ilość.

Nonstop

Zatrudniasz masowo. Rozbudowujesz firmę, masz dużą rotację pracowników (jeśli kiedykolwiek znajdziesz czas, możesz zapytać dlaczego), albo zatrudniasz pracowników do obsadzenia wielu lub sezonowych miejsc. Potrzebujesz pomocy!

Wypełnij miejsca pracy, a nie miejsca na rozmowy kwalifikacyjne

Agencje otrzymują wynagrodzenie za obsadzanie stanowisk, a nie za rezerwację rozmów kwalifikacyjnych. Prawdopodobnie dostaniesz mniej kandydatów, ale każdy z nich będzie miał odpowiednie kwalifikacje. Jako osoba rekrutująca, a następnie jako kierownik oddziału agencji rekrutacyjnej, dobrze poznałam swoich klientów. Nie tylko mówili mi o wymaganych umiejętnościach, ale z czasem dowiedziałem się, kto będzie pasował do nich dobrze, a kto nie.

Chociaż nie chcesz dyskryminować, z pewnością możesz powiedzieć rekrutującemu o umiejętnościach miękkich. Cichy dział może nie szukać kogoś, kto łatwo się ekscytuje. A może masz dużą rotację, ponieważ każdy chce awansować w ciągu roku, więc chcesz kogoś, kto byłby zadowolony z tej pracy na dłuższą metę.

Agencje rekrutacyjne mogą zamienić miesięczne poszukiwania na takie, które trwają zaledwie kilka dni. Wiedza o tym, kiedy i jak efektywnie z nich korzystać, może nie tylko zmniejszyć stres związany z rekrutacją, ale także pomóc w zagwarantowaniu długoterminowego zatrudnienia.

Więcej na: https://twojaagencjahr.pl/

Previous O oprawkach Ray Ban
Next Sposoby na skuteczne pozbycie się rdzy z karoserii samochodu

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Pióra firmy Parker

Bez wątpienia materiały piśmiennicze obecnie nie są już tak powszechnie wykorzystywane w codziennej pracy ze względu na to, że pracę wykonuje się głównie przy komputerach. Jednak są takie sytuacje, gdy

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak znaleźć odpowiednią agencję HR dla Ciebie?

Jeśli szukasz agencji pośrednictwa pracy, upewnij się, że znasz branże, z którymi dana agencja się współpracuje oraz czy oferują one pracę tymczasową, tymczasową lub stałą – czy też wszystkie trzy.

Strefa Biznesu 0 Comments

Z mediów społecznościowych korzysta tylko 15–20 proc. firm. Ich liczba będzie rosła

Odsetek firm korzystających z mediów społecznościowych w Polsce wciąż nie jest wysoki. Mimo rosnącej liczby użytkowników Facebooka, YouTube’a, Snapchata czy Instagrama tylko ok. 15–20 proc. firm wykorzystuje możliwości, jakie te serwisy dają –

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź