Ekologiczne wskazówki dotyczące miejsca pracy

Ekologiczne wskazówki dotyczące miejsca pracy

Jest mało prawdopodobne, aby żyła dziś osoba, która nie wie, jak ważne jest podejmowanie prób zmniejszenia naszego śladu węglowego i dokonywania wyborów, które są lepsze dla środowiska. Wiele osób dokonuje zmian w swoim życiu osobistym, starając się być bardziej ekologicznym, na przykład inwestując w samochód z napędem hybrydowym lub elektrycznym, jeżdżąc w miarę możliwości transportem publicznym i inwestując w lepszą izolację, która pomoże ograniczyć zużycie paliw kopalnych i energii elektrycznej do ogrzewania domu. Ale co z tym w miejscu pracy?

Każdego dnia ludzie w drodze do i z pracy oraz bezpośrednio w biurze robią rzeczy, które mogą negatywnie wpłynąć na środowisko, nie zdając sobie z tego sprawy i nie zastanawiając się nad tym. Od lunchu na wynos w plastikowych opakowaniach jednorazowego użytku po miliony plastikowych butelek na wodę, które codziennie kupuje się na wynos, istnieje wiele sposobów, aby zrobić to, co do Ciebie należy i być bardziej ekologicznym w miejscu pracy. Przeczytaj dalej, aby zapoznać się z naszymi ekologicznymi wskazówkami dotyczącymi miejsca pracy.

  1. Inwestowanie w przedmioty wielokrotnego użytku

Nawadnianie jest ważne, podobnie jak nasza poranna kofeina. Szacuje się, że każdego dnia w samej Wielkiej Brytanii używa się 7 milionów jednorazowych kubków do kawy. Podczas gdy wiele kubków jest zrobionych z papierowych produktów nadających się do recyklingu, co z plastikowymi pokrywkami? A co z plastikowymi butelkami na wodę? Wierzcie w to, że nie, na całym świecie kupuje się milion plastikowych butelek na minutę.

Jeśli więcej ludzi zainwestowałoby w butelkę z wodą wielokrotnego użytku i izolowany kubek podróżny, zastanów się, jak mogłoby to wpłynąć na te liczby? Upewnij się, że zabierasz ze sobą butelkę z wodą i kubek każdego dnia, możesz nadal być nawodniony i cieszyć się swoją kawą, pomagając w ten sposób wprowadzić zmiany. Niektóre firmy zajmujące się kawą wielokrotnego użytku również wykonują niesamowitą pracę. Pracodawcy mogą oferować nowym przystawkom pakiet powitalny z butelkami z wodą wielokrotnego użytku i kubkami, aby promować ich stosowanie, a to pomoże zaangażować cały zespół.

  1. Przygotuj się na lunch

Rano wszyscy jesteśmy zajęci i czasami po prostu łatwiej jest wyskoczyć na lunch niż przygotować sobie jedzenie do pracy. Ale uważaj, gdzie kupujesz lunch – pomyśl o takich rzeczach, jak plastikowe opakowania na wynos i plastikowe sztućce. Kupowanie ich nawet kilka razy w tygodniu może się sumować.

Zamiast tego, przygotowanie własnego lunchu i zapakowanie go w pojemnik wielokrotnego użytku jest znacznie zdrowszym, bardziej przystępnym cenowo i bardziej ekologicznym wyborem. Pracodawcy mogą również pomóc w tym przypadku, oferując opcje lunchowe

  1. Inwestowanie w zrównoważone meble biurowe

Firmy projektujące i produkujące meble robią w dzisiejszych czasach niesamowite rzeczy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Różne firmy pracują nad stworzeniem innowacyjnych produktów do mebli biurowych, które są wytwarzane ze zrównoważonego źródła. W miarę możliwości można również zdecydować się na meble wykonane ze szkła i metalu, aby uniknąć tworzyw sztucznych.

  1. Zachęcanie do tworzenia programów wspólnego użytkowania samochodów i cyklów pracy

Miejsca pracy, które zachęcają swoich pracowników do dzielenia się samochodem lub oferują cykl pracy, mogą również pomóc w zmianie i zachęcić zespół do zaangażowania się we wspólny cel. Zachęcanie do takich działań może również zwiększyć zainteresowanie pracowników. Przekształcenie programu „Cykl pracy” w wyzwanie i nagradzanie osoby, która jeździ do pracy najczęściej lub pokonuje najwięcej kilometrów, może stworzyć zabawną i zdrową konkurencję w miejscu pracy, która jest dobra dla środowiska.

  1. Bądź tak cyfrowy, jak to tylko możliwe

Ograniczenie zużycia papieru w miejscu pracy to kolejny sposób na uczynienie biura bardziej przyjaznym dla środowiska. Wysyłanie do klienta e-mailem slajdów po prezentacji, a nie drukowanie papierowej kopii, umieszczanie programów spotkań na cyfrowym ekranie, a nie udostępnianie wszystkim osobom agendy papierowej czy ograniczanie przydziałów na druk, może przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów papierowych w biurze.

Wiele przedsiębiorstw inwestuje obecnie więcej w swoje technologie, co może pomóc w zmniejszeniu ilości papieru zużywanego w miejscu pracy. Tablety, laptopy i inteligentne technologie mogą przyczynić się do zmniejszenia ilości stron papieru zużywanych każdego dnia.

Więcej na http://johel.pl/

Previous Najciekawsze zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej
Next 4 Fakty o laserowym usuwaniu włosów

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Z mediów społecznościowych korzysta tylko 15–20 proc. firm. Ich liczba będzie rosła

Odsetek firm korzystających z mediów społecznościowych w Polsce wciąż nie jest wysoki. Mimo rosnącej liczby użytkowników Facebooka, YouTube’a, Snapchata czy Instagrama tylko ok. 15–20 proc. firm wykorzystuje możliwości, jakie te serwisy dają –

Strefa Biznesu 0 Comments

Czego nam w biurze potrzeba?

Wyposażenie biura jest często zadaniem bez wyznaczonego konkretnego terminu realizacji. Spowodowane jest to tym, że nigdy tak do końca nie wiemy, jakie będą nasze realne potrzeby i w jaki sposób

Strefa Biznesu 0 Comments

O czym pamiętać, kupując meble biurowe?

Aby praca w biurze była możliwa i przebiegała naprawdę sprawnie, nie można zapomnieć o zakupie mebli biurowych. Sam komputer i drukarka na nic się przecież zdadzą. W sklepach dostępny jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź