Eksperyment odblaskowy z myślą o pieszych

Eksperyment odblaskowy z myślą o pieszych

Białostoccy policjanci zaprosili wczoraj Gromadę Zuchów ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku wraz z rodzicami na Eksperyment Odblaskowy, który miał na celu edukację najmłodszych. Dzieci i dorośli mogli naocznie zobaczyć różnicę widoczności pieszego wyposażonego w odblaski i bez nich.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z mundurowymi Żandarmerii Wojskowej, zorganizowali wczorajszego wieczoru, na osiedlu Pietrasze „odblaskowy eksperyment”. Do udziału w przedsięwzięciu mundurowi zaprosili Białostockie Zuchy. Mundurowi przed prezentacją edukowali najmłodszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślając rolę jaką spełniają noszone na odzieży elementy odblaskowe. Eksperyment odbył się po zmroku na nieoświetlonym terenie opodal Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku. Na drodze ustawione zostały radiowozy z włączonymi światłami, a przed nimi szli uczestnicy eksperymentu nie posiadający elementów odblaskowych. Okazało się, że pomimo włączonych świateł pojazdu, osoby te były niewidoczne dla oczu kierowcy. Następnie te same osoby zostały wyposażone w odblaski, tym razem kierowca zobaczył pieszych już z daleka. Dzięki takiej prezentacji uczestnicy na własne oczy mogli zobaczyć jak ważne dla bezpieczeństwa niechronionego uczestnika ruchu jest noszenie elementów odblaskowych.

Przypominamy ! Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących.

Previous Pasażer BMW z narkotykami a kierowca pod ich wpływem
Next Włamywał się na konta bankowe - schował się przed mundurowymi w szafie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Podejrzani o kradzież rozbójniczą w rękach policjantów

Kryminalni z drugiego białostockiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą w sklepie spożywczym. Jest to już drugi sprawca zatrzymany do tej sprawy. Kompan 40-latka wpadł od razu po kradzieży.

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI NA FESTYNIE W BIAŁYMSTOKU

Funkcjonariusze białostockiej prewencji i ruchu drogowego uczestniczyli w festynie organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku przy ulicy Białej 13. Mundurowi przypominali najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego

Wiadomości 0 Comments

SPOWODOWAŁ STRATY NA OKOŁO 100 TYSIĘCY ZŁOTYCH – TERAZ ODPOWIE PRZED SĄDEM

Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Białegostoku. Mężczyzna podejrzany jest o zniszczenie płyty pasa startowego lotniska w powiecie hajnowskim. Powstałe straty wyceniono na kwotę około 100 tysięcy złotych. Białostoczanin usłyszał już zarzut.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź