Eksperyment odblaskowy z myślą o pieszych

Eksperyment odblaskowy z myślą o pieszych

Białostoccy policjanci zaprosili wczoraj Gromadę Zuchów ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku wraz z rodzicami na Eksperyment Odblaskowy, który miał na celu edukację najmłodszych. Dzieci i dorośli mogli naocznie zobaczyć różnicę widoczności pieszego wyposażonego w odblaski i bez nich.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z mundurowymi Żandarmerii Wojskowej, zorganizowali wczorajszego wieczoru, na osiedlu Pietrasze „odblaskowy eksperyment”. Do udziału w przedsięwzięciu mundurowi zaprosili Białostockie Zuchy. Mundurowi przed prezentacją edukowali najmłodszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślając rolę jaką spełniają noszone na odzieży elementy odblaskowe. Eksperyment odbył się po zmroku na nieoświetlonym terenie opodal Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku. Na drodze ustawione zostały radiowozy z włączonymi światłami, a przed nimi szli uczestnicy eksperymentu nie posiadający elementów odblaskowych. Okazało się, że pomimo włączonych świateł pojazdu, osoby te były niewidoczne dla oczu kierowcy. Następnie te same osoby zostały wyposażone w odblaski, tym razem kierowca zobaczył pieszych już z daleka. Dzięki takiej prezentacji uczestnicy na własne oczy mogli zobaczyć jak ważne dla bezpieczeństwa niechronionego uczestnika ruchu jest noszenie elementów odblaskowych.

Przypominamy ! Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących.

Previous Pasażer BMW z narkotykami a kierowca pod ich wpływem
Next Włamywał się na konta bankowe - schował się przed mundurowymi w szafie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

23 i 22-latek w rękach policjantów

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali 23-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do piwnicy. Niedługo potem w ręce policjantów wpadł też jego młodszy kolega. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, a mężczyźni usłyszeli zarzuty. Teraz

Wiadomości 0 Comments

Praca na Podlasiu czeka – ponad 1/3 firm będzie zatrudniać!

Stopa bezrobocia spada, choć nadal wynosi ok. 9%. Czy to oznacza, że w naszym województwie nie ma pracy? Czy szukanie nowego zatrudnienia musi trwać miesiącami i być nieustanną harówką? Nie!

Wiadomości 0 Comments

Kontynuacja działań „Nie bądźmy obojętni”

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie wspólnie z pracownikami Ośrodków Pomocy Społecznej oraz Straży Pożarnej w ramach działań „Nie bądźmy obojętni” systematycznie sprawdzają miejsca w których przebywają osoby zagrożone wychłodzeniem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź