Fiszka, deskorolka czy longboard?

Fiszka, deskorolka czy longboard?

Gdy przychodzi wiosna i na dworze robi się ciepło, dzieci chętnie wychodzą pobawić się na podwórku, a dla ciebie jest to okazja, by wspomóc ich rozwój fizyczny. Jednak żeby zrobić to w prawidłowy sposób, trzeba wiedzieć, jak zachęcić dziecko do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, żeby mogło prawidłowo się rozwijać. Warto również wiedzieć, w jaki sposób zachęcić malucha do zabawy, jeśli z jakiegoś powodu nie ma ochoty na zabawy na zewnątrz. Nie jest to jednak proste, dlatego trzeba poznać dobry sposób na to, by do aktywnego spędzania czasu przekonać nawet największego domatora!

Jak zachęcić dziecko do zabawy na dworze?

Większość dzieci tylko czeka na to, aż zrobi się ciepło i będą mogły bawić się razem z rówieśnikami. Są jednak i takie, które zdecydowanie bardziej lubią spędzać czas w domowym zaciszu. Nie ma w tym nic złego, jednak spędzanie czasu na powietrzu jest niezwykle ważne dla rozwoju maluchów. Witaminy, które zyskując dzięki kontaktowi ze słońcem, są im niezbędne do prawidłowego rośnięcia, dlatego trzeba starać się spędzać z pociechami sporo czasu, korzystając z dobrej pogody.

Jeśli więc twoje dziecko nie przepada na wychodzeniem, musisz je jakoś do tego zachęcić. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem jest kupienie maluchowi odpowiedniej zabawki. Do wyboru masz bardzo dużo opcji: przez zabawki tematykę, sprzęt sportowy, na ogrodowych zabawkach dużych gabarytów kończąc. Wszystko zależy od tego, jakie masz możliwości finansowe oraz czy masz prywatny kawałek zieleni, który możesz wykorzystać do stworzenia maluchowi placu zabaw na własność.

Większość ludzi mieszka jednak w miastach, w blokach i nie mają możliwości zafundowania dzieciom własnej huśtawki, placu zabaw, basenu czy ogrodowej trampoliny. Nie oznacza to jednak, że nie uda ci się namówić malucha do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wystarczy odrobina dobrej zabawy i odpowiednie przedstawienie tematu, by zupełnie zwyczajna sprawa, jaką jest wyjście na osiedlowe podwórko pod blokiem, stanie się niezapomnianą przygodą.

Dzieci potrzebują również kontaktu z rówieśnikami. Część z nich jest bardzo nieśmiała i nie potrafi samodzielnie zacząć rozmowy, jednak możesz je wesprzeć, kupując mu odpowiednie zabawki. Modne produkty, którym bawią się wszystkie dzieci, z pewnością pomogą zainteresować maluchy z podwórka twoją pociechą i nim się obejrzysz, same przyjdą do niech, by ją poznać i pobawić się wspólnie. Jednak popularne zabawki to czasem za mało. Maluchy mają mnóstwo energii, a zabawa na dworze to ich sposób na wyładowywanie jej w zdrowy sposób. Dlatego też rodzice decydują się na zakup odpowiedniego sprzętu sportowego – piłek, rakietek czy różnorodnych pojazdów, takich jak: hulajnoga, deskorolka, łyżworolki czy rower. Wszystkie z nich pozwalają nie tylko przemieszczać się z miejsca na miejsce szybciej niż piechotą, ale stają się również źródłem pomysłów do bardziej skomplikowanych zabaw, a korzystając z nich, dzieci w naturalny sposób zaczynają się ze sobą zapoznawać. Spróbuj więc kupić swojemu maluchowi jeden z popularnych pojazdów, by pomóc mu poznać rówieśników i polubić zabawę z nimi.

Jakie zabawki wybierać?

Jeśli zastanawiasz się, jaki sprzęt sportowy będzie najlepszy dla twojej pociechy, pomyśl nad wyborem deskorolki. Przez ostatnie lata powstało wiele nowych modeli, które cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród młodszych dzieci, takich jak longboardy i fiszki. Fishboardy – zwane potocznie fiszkami – to jedno z najlepszych rozwiązań dla maluchów. Fiszka to niewielkich rozmiarów deskorolka o kształcie zbliżonym do ciała ryby, skąd wzięła się jej nazwa. Jest lekka, ma twarde, solidne kółka dostosowane specjalnie do jazdy po mieście, a jej niewielkie rozmiary i waga sprawiają, że są dla dzieci proste do przetransportowania.

Deskorolki, choć rodzicom mogą się wydawać niebezpiecznymi zabawkami ze względu na brak asekuracji, bardzo dobrze wpływają na rozwój dzieci. Uczą nie tylko zrozumienia zasad fizycznych obowiązujących w świecie oraz zasad ruchu ulicznego i drogowego, ale mają również ogromny wpływ na rozwijanie zmysłu równowagi dzieci. Dzięki zabawie z fishboardem dzieci w naturalny sposób rozwijają przydatne fizyczne umiejętności, jednocześnie pozostając w ruchu, co pozytywnie wpływa na przyswajanie witamin.

Jeśli twoja pociecha obawia się jazdy na deskorolce, możesz ją zachęcić, wybierając jeden z barwnych wzorów. Fishboardy odróżnia bowiem od deskorolek nie tylko kształt i waga, ale również kolorystyka. Większość klasycznych deskorolek jest czarna na górze – ze względy na warstwę zapobiegającą ślizganiu się podeszw. Fiszki z kolei są pokryte kolorowymi wzorami zarówno od góry jak i od spodu, a zabezpieczenie antypoślizgowe zapewniane jest poprzez wypustki na wierzchniej części. Kolorowa deska szybciej przekona malucha, by spróbował swoich sił. W przypadku, gdy maluch dalej ma obiekcje, kup mu również kask i ochraniacze na łokcie i kolana. Wtedy i dziecko i ty będziecie mieć pewność, że podczas zabawy nie przytrafi się nic niedobrego.

Previous Sprawa sprzed siedmiu lat - rozwikłana przez podlaskich policjantów i prokuratorów
Next Białostoccy policjanci uratowali dziecko

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

65 proc. małych dzieci będzie pracowało w zawodach obecnie nieistniejących

Obok języków obcych to język kodowania jest przyszłością dzieci – przekonuje Jacek Borek, dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce. Ekspert zaznacza, że od najmłodszych lat powinniśmy zachęcać dzieci do rozwijania umiejętności

Life&Style 0 Comments

W tym sezonie modne są klasyczne garnitury. Dominują kraty i odcienie granatu

Styliści wytyczają nowe trendy w modzie męskiej – marynarki z klapą o szerokości 9,5 cm, spodnie zwężające się ku dołowi i widoczne 1,5 cm mankietu koszuli. Dominującą kolorystyką są wszystkie odcienie granatu, modne są

Life&Style 0 Comments

W dużych miastach jest większe przyzwolenie na częste randkowanie dla przyjemności

Zdaniem ekspertów, Polacy, zwłaszcza ci mieszkający w dużych miastach, są coraz bardziej otwarci na randkowanie dla sportu i przyjemności. Chcą poznawać nowych ludzi, cieszyć się ich towarzystwem, ale nie przyjmują od razu założenia, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź