Infrazon fryzjerski – niezbędny w Twoim salonie

Infrazon fryzjerski – niezbędny w Twoim salonie

Wszystkie salony fryzjerskie chcą być postrzegane jako miejsca nowoczesne i innowacyjne. Także wtedy, kiedy ich wystrój nastawiony jest na klasyczne czy też barokowe uroki i nawiązuje do zdecydowanie nie nowoczesnej estetyki. Te dwie wartości się ze sobą oczywiście nie kłócą, ponieważ stworzenie nowoczesnego salonu fryzjerskiego to tak naprawdę jego odpowiednie wyposażenie w nowoczesne sprzęty. Jednym z nich powinien być infrazon fryzjerski, bez którego w dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić porządny salon fryzjerki.

Czym jest infrazon fryzjerski?

Infrazon fryzjerki można potocznie określić nazwą suszarki fryzjerskiej, co nie będzie błędem, ale będzie odnosiło się tylko do jednej z funkcji urządzenia, to jest suszenia włosów. W codziennym zastosowaniu wykorzystywany będzie jednak do całej masy innych działań, w tym na przykład do wykonywania trwałej ondulacji, prostowania keratynowego, dekoloryzacji i farbowania. To tyle, jeśli chodzi o funkcjonalność podstawową. W zastosowaniach zaawansowanych infrazon fryzjerki wykorzystywany jest także do walki z łupieżem, eliminowanie przetłuszczających się miejsc na skórze głowy, a nawet do walki z wypadaniem włosów.

Zasada działania

Infrazon fryzjerski działa na stosunkowo prostej i powszechnie spotykanej w życiu codziennym zasadzie, która jednak nie jest zazwyczaj bezpośrednio wykorzystywana do czegoś konkretnego i stanowi jedynie efekt uboczny innej pracy. Mowa tutaj o promieniowaniu podczerwonym, czyli o niewidzialnej dla ludzkiego oka częstotliwości światła przenoszącego bardzo duże ilości energii. Kiedy promieniowanie podczerwone trafia na dowolną materię, powoduje intensyfikację drgania jej molekuł. Ten pozornie złożony proces fizyczny najczęściej określamy mianem temperatury. Mówiąc prościej, infrazon fryzjerski promieniuje ciepłem.

W infrazonach fryzjerskich nie jest to oczywiście aż tak proste, ponieważ tutaj będziemy potrzebowali odpowiedniego sterowania ilością ciepła w danym miejscu i potrzebny będzie też jego obieg. Nie jest to oczywiście trudne do uzyskania, chociaż ze względu na konieczność stosowania wentylacji mechanicznej niektóre infrazony mogą być dość głośne.

Podstawowe typy infrazonów

Najczęściej infrazony fryzjerskie dzielimy na dwie grupy. Pierwsza z nich to infrazony stacjonarne, a druga to infrazony mobilne. Wersje stacjonarne potrzebują odpowiednio więcej miejsca, co może być wyzwaniem dla mniejszych salonach fryzjerskich. W ich przypadku warto zrezygnować z odrobiny wygody na rzecz większej mobilności, jaką oferują infrazony przenośne. Urządzenia mobilne mają postać zwieszanego ze specjalne stelaża lub bezpośrednio z sufitu hełmu, który jest też częścią infrazonu statycznego, chociaż czasami jest trochę mniej rozbudowany.

Poza tym, infrazony mogą dość mocno różnić się funkcjonalnością. Najprostsze modele to faktycznie tylko suszarki, których możliwości podgrzewania włosów są wykorzystywane nie tylko do suszenia, ale także do bardziej zaawansowanych czynności. Nowoczesne infrazony zazwyczaj są urządzeniami programowalnymi.

Więcej na pasjafryzjerstwa.pl

Previous O czym pamiętać, kupując meble biurowe?
Next Czego nam w biurze potrzeba?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KONFERENCJA PRASOWA W PODLASKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM PN. „BEZPIECZNE WAKACJE 2017”

Dzisiaj w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim zorganizowana została konferencja prasowa pn. „Bezpieczne wakacje 2017”. W spotkaniu zainicjowanym przez Wojewodę Podlaskiego Pana Bohdana Paszkowskiego uczestniczył Podlaski Kurator Oświaty Pani Jadwiga Szczypiń, Zastępca

Wiadomości 0 Comments

Policjanci na spotkaniu ze studentami Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Białostoccy policjanci przeprowadzili szkolenie dla obcokrajowców studiujących na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Mundurowi przedstawiali zebranym informacje dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, poruszyli temat narkotyków i dopalaczy oraz praw obowiązujących na

Wiadomości 0 Comments

Policjanci odnaleźli i uratowali przed wychłodzeniem trzech 16-latków

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji suwalskich policjantów, trzech zziębniętych 16-latków bezpiecznie trafiło pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego. Policja przypomina, że jeden telefon pod numer 112 lub 997 – może uratować

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź