Infrazon fryzjerski – niezbędny w Twoim salonie

Infrazon fryzjerski – niezbędny w Twoim salonie

Wszystkie salony fryzjerskie chcą być postrzegane jako miejsca nowoczesne i innowacyjne. Także wtedy, kiedy ich wystrój nastawiony jest na klasyczne czy też barokowe uroki i nawiązuje do zdecydowanie nie nowoczesnej estetyki. Te dwie wartości się ze sobą oczywiście nie kłócą, ponieważ stworzenie nowoczesnego salonu fryzjerskiego to tak naprawdę jego odpowiednie wyposażenie w nowoczesne sprzęty. Jednym z nich powinien być infrazon fryzjerski, bez którego w dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić porządny salon fryzjerki.

Czym jest infrazon fryzjerski?

Infrazon fryzjerki można potocznie określić nazwą suszarki fryzjerskiej, co nie będzie błędem, ale będzie odnosiło się tylko do jednej z funkcji urządzenia, to jest suszenia włosów. W codziennym zastosowaniu wykorzystywany będzie jednak do całej masy innych działań, w tym na przykład do wykonywania trwałej ondulacji, prostowania keratynowego, dekoloryzacji i farbowania. To tyle, jeśli chodzi o funkcjonalność podstawową. W zastosowaniach zaawansowanych infrazon fryzjerki wykorzystywany jest także do walki z łupieżem, eliminowanie przetłuszczających się miejsc na skórze głowy, a nawet do walki z wypadaniem włosów.

Zasada działania

Infrazon fryzjerski działa na stosunkowo prostej i powszechnie spotykanej w życiu codziennym zasadzie, która jednak nie jest zazwyczaj bezpośrednio wykorzystywana do czegoś konkretnego i stanowi jedynie efekt uboczny innej pracy. Mowa tutaj o promieniowaniu podczerwonym, czyli o niewidzialnej dla ludzkiego oka częstotliwości światła przenoszącego bardzo duże ilości energii. Kiedy promieniowanie podczerwone trafia na dowolną materię, powoduje intensyfikację drgania jej molekuł. Ten pozornie złożony proces fizyczny najczęściej określamy mianem temperatury. Mówiąc prościej, infrazon fryzjerski promieniuje ciepłem.

W infrazonach fryzjerskich nie jest to oczywiście aż tak proste, ponieważ tutaj będziemy potrzebowali odpowiedniego sterowania ilością ciepła w danym miejscu i potrzebny będzie też jego obieg. Nie jest to oczywiście trudne do uzyskania, chociaż ze względu na konieczność stosowania wentylacji mechanicznej niektóre infrazony mogą być dość głośne.

Podstawowe typy infrazonów

Najczęściej infrazony fryzjerskie dzielimy na dwie grupy. Pierwsza z nich to infrazony stacjonarne, a druga to infrazony mobilne. Wersje stacjonarne potrzebują odpowiednio więcej miejsca, co może być wyzwaniem dla mniejszych salonach fryzjerskich. W ich przypadku warto zrezygnować z odrobiny wygody na rzecz większej mobilności, jaką oferują infrazony przenośne. Urządzenia mobilne mają postać zwieszanego ze specjalne stelaża lub bezpośrednio z sufitu hełmu, który jest też częścią infrazonu statycznego, chociaż czasami jest trochę mniej rozbudowany.

Poza tym, infrazony mogą dość mocno różnić się funkcjonalnością. Najprostsze modele to faktycznie tylko suszarki, których możliwości podgrzewania włosów są wykorzystywane nie tylko do suszenia, ale także do bardziej zaawansowanych czynności. Nowoczesne infrazony zazwyczaj są urządzeniami programowalnymi.

Więcej na pasjafryzjerstwa.pl

Previous O czym pamiętać, kupując meble biurowe?
Next Czego nam w biurze potrzeba?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Napadł na bank – został zatrzymany

Ranek 13 kwietnia. Dwóch zamaskowanych sprawców weszło do jednego z zambrowskich banków i krzyknęło „To jest napad”. Używając przedmiotu przypominającego broń palną zażądali od pracowników placówki natychmiastowego wydania pieniędzy. Jeden

Wiadomości 0 Comments

Zaginiona Dorota Szymulewska

Funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Białymstoku poszukują 46-letnią mieszkankę Białegostoku. Zaginiona, w miniony czwartek,  wyszła z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powróciła oraz nie kontaktowała się z

Wiadomości 0 Comments

12 osób zatrzymanych podczas akcji „Poszukiwany”

Podczas akcji „Poszukiwany” białostoccy policjanci zatrzymali 12 osób. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości chcieli uniknąć kary za jazdę po pijanemu, kradzież, kradzież z włamaniem, znęcanie się oraz za niezapłacenie grzywny.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź