Jak naprawić pęknięcia na skórzanych fotelach samochodowych

Jak naprawić pęknięcia na skórzanych fotelach samochodowych

Skórzane fotele nadają samochodowi najwyższą wartość estetyczną, na jaką zasługuje. Mimo, że są drogie, są dość wygodne do siedzenia. Jednak bez odpowiedniej konserwacji, skórzane fotele mogą łatwo rozerwać się i rozwinąć pęknięcia; może to być rozczarowujące, biorąc pod uwagę koszt nabycia kolejnego zestawu. Na szczęście istnieją pewne środki zaradcze dotyczące naprawy skórzanych siedzisk samochodowych.

Metoda pierwsza:

 1. Używaj pasujących płynnych skór

Przed nałożeniem mokrej skóry, upewnij się, że pasuje ona do koloru Twojego fotela. Nałóż niewielką ilość produktu na dowolną część siedziska samochodowego, aby wykluczyć wszelkie wątpliwości przed kontynuowaniem procesu.

 1. Wyczyść siedzenie

Przy pomocy czystej szmatki należy oczyścić miejsce pracy, aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Do szorowania siedziska użyj środka do czyszczenia skóry. Zetrzyj resztki przy użyciu alkoholu izopropylowego, należy pamiętać, że przed zastosowaniem tego rozpuszczalnika należy rozcieńczyć go w 50%. Zostaw fotel samochodowy do wyschnięcia.

 1. Nałożyć rozcieńczoną, płynną skórę

Przed nałożeniem ciekłej skóry należy ją rozcieńczyć wodą. Nałożyć gąbką na rozdarcie i inne uszkodzone części skóry. Zetrzyj siedzisko wilgotną szmatką. Usunie ona płynną skórę z mniej narażonych części fotela. Pozostawić do wyschnięcia przed nałożeniem kolejnej warstwy.

 1. Kondycjonowanie

Po wyschnięciu skóry w stanie płynnym na naprawianą część nałożyć odżywkę, aby zapobiec jej pękaniu. Odżywka do skóry powinna być rozprowadzona przy użyciu miękkiej szmatki.

Metoda druga:

 1. Ocenić wyrządzone szkody i oczyścić dotknięty obszar

Należy dokładnie sprawdzić rozdarcie lub pęknięcie, aby poznać wielkość problemu. Pozwoli to uzyskać jasny obraz rodzaju i ilości potrzebnych narzędzi. Po sprawdzeniu należy oczyścić miejsce szmatką lub szmatką z odrobiną mydła. Zetrzyj cały brud i kurz.

 1. Wybierz zestaw naprawczy

Wybierz najlepszy zestaw do naprawy skóry, który ma kolory pasujące do Twojego fotela. Najlepsze z nich pochodzą zwykle z produkcji samochodu. Można również łączyć kilka różnych typów zestawów, aby wymyślić unikalny kolor do wyboru.

 1. Przycinanie krawędzi rozdarcia

Użyj nożyczek, aby odciąć każdą nitkę wychodzącą z rozdarcia. Upewnij się, że krawędzie nożyczek są wystarczająco ostre, aby zapewnić czyste cięcie.

 1. Klejenie

Użyj kleju, aby przykleić szmatkę płócienną pod rozdarciem. Nałóż pastę bezpośrednio na brzegi pęknięcia i upewnij się, że przylega ona do ubrania. Daj czas na wyschnięcie kleju, zanim przejdziesz do następnego etapu.

 1. Tworzenie warstw wypełniaczy skórzanych

Nałożyć wypełniacz skórzany na ściereczkę podkładową, rozprowadzić równomiernie za pomocą noża paletowego. Po wyschnięciu warstwy nałożyć kolejną warstwę. Pozostawić do wyschnięcia przed dodaniem kolejnej warstwy, powtórzyć procedurę aż do momentu, gdy wypełniacz lekko nałoży się na gniazdo skóry.

 1. Szlifowanie

Po wyschnięciu wypełniacza należy rozpocząć szlifowanie do momentu, gdy znajdzie się on na tym samym poziomie co skórzane siedzisko, przy szlifowaniu zaleca się użycie klocka do szlifowania zamiast papieru ściernego. Ponadto należy unikać zbyt dużego szlifowania, ponieważ może ono uszkodzić inne, nienaruszone części skóry.

 1. Wyczyść fotel

Czystą, wilgotną ściereczką usunąć wszelkie zabrudzenia powstałe podczas szlifowania i pozostawić do wyschnięcia.

 1. Nałożyć barwnik do skóry

Pocieraj barwnik na miejscu, w którym nałożyłeś wypełniacz, buduj pięć lub więcej warstw, aż kolor dobrze połączy się z kolorem siedziska.

 1. Uszczelnienie

Zastosuj uszczelniacz na naprawianym obszarze przy użyciu czystej szmatki. Gwarantuje to, że barwnik nie zejdzie. Niech szczeliwo wyschnie na kilka minut.

Sposoby konserwacji skórzanych siedzeń

 • Wyrób sobie nawyk kondycjonowania foteli po każdych 4 lub 5 miesiącach. Oczyść i nałóż odżywkę do skóry na fotele samochodowe.
 • Unikaj wystawiania foteli na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zbyt dużo światła słonecznego powoduje, że skóra pęka lub blaknie. Upewnij się, że na przedniej szybie znajduje się rozszerzalna osłona przeciwsłoneczna.
 • Unikać siedzenia z ostrymi przedmiotami, takimi jak scyzoryki i klucze podczas wsiadania do samochodu. Takie rzeczy mogą łatwo rozerwać skórę. Przed wejściem do samochodu należy upewnić się, że kieszenie są wolne od takich przedmiotów.

Właściwa konserwacja zwiększa trwałość skórzanych foteli. Regularnie wykonuj dokładną kontrolę fotelika samochodowego, aby odnotować ewentualne rozdarcia i dziury, radzenie sobie z niewielkimi uszkodzeniami we właściwym czasie zmniejsza liczbę przypadków wymiany całego fotela samochodowego z powodu wielu poważnych pęknięć.

Więcej o naprawie i konserwacji siedzisk samochodowych przeczytacie na https://autokosmetyki.edu.pl/

Previous Sposoby na skuteczne pozbycie się rdzy z karoserii samochodu
Next Kilka kwestii związanych z bezpieczeństwem w biurze, o których warto pamiętać

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Letni płyn do spryskiwaczy

Letnia płyn do spryskiwaczy ma inne właściwości niż jego zimowy odpowiednik. Dlatego, jeśli nadal masz płyn „wolny od lodu” w swoim zbiorniku, to wraz z nadejściem wiosny nadszedł czas, aby

Motoryzacja 0 Comments

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

Motoryzacja 0 Comments

Kosmetyki polytop, kosmetyki samochodowe polytop

Od e-roweru do ciężarówki, w naszym warsztacie samochodowym znajdą Państwo środki czyszczące i pielęgnacyjne do wszystkich pojazdów w profesjonalnej jakości „Made in Germany”. Nasze produkty zostały opracowane przez specjalistów dla

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź