Jak zmienić rozmiar obrazu bez utraty jakości online

Jak zmienić rozmiar obrazu bez utraty jakości online

Jeśli jesteś nowy w edycji zdjęć cyfrowych, zmiana rozmiaru może być frustrującym doświadczeniem. Istnieje wiele różnych programów, które często wysuwają przesadne twierdzenia o ich prostocie, jakości, wynikach i wielu innych. Nie przejmuj się, bo trafiłeś we właściwe miejsce. Ten artykuł nie tylko pokaże Ci, jak zmienić rozmiar obrazu bez utraty jego jakości za pomocą wielu różnych programów, które specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy, ale także odpowie na kilka innych, często zadawanych przez nas pytań dotyczących procesu zmiany rozmiaru.

Jak zmienić rozmiar obrazu za pomocą Resizing.app?

Resizing.app to najlepsza zmiana rozmiaru obrazu, której możesz używać online do dostosowywania obrazów do dowolnych celów. Po prostu wykonaj trzy proste kroki poniżej, aby natychmiast zmienić rozmiar swojego zdjęcia:

1 – Prześlij swoje zdjęcie. Wybierz zdjęcie z twojej galerii. Możesz wybrać plik graficzny GIF, JPEG, BMP, PNG, HEIC lub TIFF i przeciągnąć go prosto z pulpitu do okienka powyżej.

2 – Wybierz swoje ustawienia. Po przesłaniu zdjęcia można dostosować ustawienia obrazu. Czy chcesz, aby było ono mniejsze lub większe od oryginalnych wymiarów? Po prostu wpisz rozmiar i format (JPEG, PNG lub WEBP) wraz z ustawieniami optymalizacyjnymi przed zapisaniem.

3 – Zastosuj zmiany. Jeśli jesteś zadowolony ze wskazanych ustawień, wystarczy zastosować zmiany. Naciśnij przycisk Zapisz, a Twój obraz zostanie automatycznie pobrany na urządzenie w ciągu kilku sekund.

Jakie są najczęstsze powody zmiany rozmiaru obrazu?

Umiejętność właściwej manipulacji zdjęciami cyfrowymi jest ważnym narzędziem, dzięki któremu Twoja strona internetowa wyróżni się na tle konkurencji. Zmiana rozmiaru obrazów bez utraty ich oryginalnej jakości to także świetny sposób na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia na odwiedzających, którzy najczęściej są urzeczeni przede wszystkim zdjęciami. Słabo zwymiarowane obrazy są dla użytkownika oczywiste, często pojawiają się jako nieostre zniekształcenia rzeczy rzeczywistej. Niewielka zmiana rozmiaru może odpędzić potencjalnych odbiorców, zmniejszając ich wpływ, a nawet powodując utratę odwiedzających.

Innym ważnym powodem, dla którego konieczne jest poprawne zmienianie rozmiaru obrazów, jest prędkość strony. Zdjęcia i obrazy przychodzące prosto z aparatu mają bardzo wysoką rozdzielczość. Oznacza to, że istnieje wiele pikseli, z których każdy poświęca swój słodki czas na załadowanie się do przeglądarki internetowej. Zmniejszenie rozdzielczości zdjęć przed załadowaniem ich na stronę jest kluczowe dla zapewnienia płynnego przeglądania. W tym sensie zarówno szybkość strony, jak i jakość obrazu są równie ważnymi czynnikami, które powinieneś brać pod uwagę podczas projektowania swojej strony. Na szczęście zmiana rozmiaru pikseli obrazu nie jest bardzo skomplikowana. Łatwo jest nauczyć się zmieniać rozmiar obrazu bez utraty jego jakości, a niniejszy przewodnik pokaże Ci jak to zrobić.

Czy możliwa jest zmiana rozmiaru obrazu bez utraty jego jakości?

Tak! W rzeczywistości jest to dość łatwe do zrobienia. Ale najpierw musisz zrozumieć podstawy, które stoją za tym, jak zmienić rozmiar pikseli obrazu.

Bitmapa jest najczęściej używanym typem obrazu online. Wszystkie pliki JPEG i PNG są również plikami Bitmap, które składają się z tysięcy małych pikseli. Jeśli pobierzesz plik JPEG lub PNG, powiększ go naprawdę blisko, a zobaczysz o czym mówię. Tysiące malutkich kwadratowych pikseli, które mają przypisane kolory i pozycje na obrazie, stąd nazwa: Bitmapka.

Mówiąc o typach obrazów, istnieją różne popularne formaty plików graficznych powszechnie stosowanych w Internecie. JPEG jest jednym z nich. Używane do optymalizacji stron internetowych, formaty JPEG są wygodne ze względu na małe rozmiary plików i szybkie ładowanie. PNG jest krokiem naprzód w stosunku do JPEG, oferując lepszą jakość, ale kosztem zwiększonych rozmiarów plików i zmniejszonej prędkości strony. Wreszcie, GIF’y są popularne ze względu na łatwość animacji przy zachowaniu małego rozmiaru pliku. Razem są to trzy najbardziej popularne formaty plików graficznych online. Dzięki potężnym programom, takim jak Photoshop, różne typy obrazów mogą być łatwo konwertowane na inne formaty. Należy pamiętać o zdrowym rozsądku, ponieważ konwersja z formatu o niskiej rozdzielczości do formatu o wysokiej rozdzielczości niekoniecznie poprawi jakość Twojego obrazu.

Zanim przejdziemy dalej, ważne jest, aby zrozumieć, że termin „zmiana rozmiaru” jest tylko terminem ogólnym. Jeśli chodzi o manipulowanie pikselami, w rzeczywistości istnieją dwie metody, zmiana rozmiaru i ponowne próbkowanie. Zmiana rozmiaru jest najbardziej podstawową metodą, ponieważ polega ona po prostu na powiększeniu lub zmniejszeniu rozmiaru pikseli do pożądanej skali. Stąd jego inna nazwa, skalowanie.

Ponowne pobieranie próbek jest nieco bardziej skomplikowane. Resampling jest narzędziem, które zmienia liczbę pikseli w samym obrazie. Jest to najbardziej odpowiednie narzędzie do zmiany rozmiaru obrazów w sieci, ponieważ szybkość strony jest tak ważna, zwłaszcza jeśli używasz oryginalnych zdjęć prosto z aparatu. Jeśli zdecydujesz się na użycie programu zdolnego do ponownego próbkowania, prosisz program, aby przeanalizował obraz i zdecydował, które piksele wyrzucić, a które dodać. Jeśli więc chcesz zmniejszyć rozmiar obrazu bez utraty jego jakości, najlepszym narzędziem jest ponowne próbkowanie. Przeanalizujmy teraz kilka najbardziej popularnych narzędzi do zmiany rozmiaru obrazów online.

3 najlepsze aplikacje do zmiany rozmiaru obrazów bez utraty jakości

Istnieje mnóstwo narzędzi programowych dostępnych online do zmiany rozmiaru obrazów bez utraty jakości. Są one jednak zróżnicowane pod względem elastyczności, jakości wyjściowej, łatwości obsługi i ceny. W przypadku mniejszych projektów dotyczących zmiany rozmiaru można z łatwością skorzystać z jednej z wielu darmowych aplikacji. Jednak w przypadku większych lub bardziej skomplikowanych projektów bardzo zalecane są płatne aplikacje, takie jak Adobe Photoshop.

Adobe Photoshop’s Perfect Resize

Adobe Photoshop jest najpopularniejszym dostępnym oprogramowaniem do edycji zdjęć premium. Używane przez profesjonalnych fotografów, edytorów i projektantów stron internetowych na całym świecie, żaden przewodnik dotyczący zmiany wielkości obrazu nie byłby bez niego kompletny.

Chociaż Photoshop nie jest darmowym narzędziem, jego oferta jest warta stosunkowo niskich kosztów. I choć obróbka rozmiaru pikseli może zająć trochę czasu, Photoshop jest wciąż stosunkowo łatwy w użyciu, pomimo jego bogatej oferty. Najlepszą metodą na zmianę rozmiaru obrazów bez utraty jakości jest Perfect Resize. Perfect Resize automatyzuje proces ponownego próbkowania z niezwykłą łatwością użycia, dając Ci doskonały rozmiar obrazu z tym samym poziomem jakości.

Aby skorzystać z funkcji Perfect Resize, należy najpierw otworzyć zmianę rozmiaru obrazu w aplikacji. Następnie kliknij File (Plik), Automate (Zautomatyzowane) i wybierz opcję Perfect Resize (Zmień rozmiar). Otworzy się okno Idealny rozmiar, w którym można wybrać jeden z predefiniowanych szablonów zmiany rozmiaru lub wprowadzić własne wymiary. Po dokonaniu wyboru, po prostu kliknij Plik, Zastosuj i gotowe.

Gimp

Jeśli szukasz wolnego oprogramowania do zmiany rozmiaru obrazu, Gimp jest jednym z najbardziej popularnych wyborów. Darmowa alternatywa dla programu Adobe Photoshop, Gimp, jeśli jest przydatny do zmiany rozmiaru obrazów bez utraty jakości. Należy jednak zauważyć, że Gimp jest ograniczony w swojej aplikacji i powinien być używany tylko do skromnych zmian rozmiaru.

Aby zmienić rozmiar obrazu za pomocą narzędzia Gimp, po prostu otwórz obraz w aplikacji. Przejdź do sekcji Obraz, a następnie Skaluj, gdzie możesz wprowadzić żądane wymiary. Na koniec, w sekcji Jakość, wybierz Sinc jako Interpolację, a następnie kliknij Skaluj. Tam możesz zmienić rozmiar obrazu, zachowując jego stałą jakość.

Irfanview

Irfanview to niezwykłe narzędzie multimedialne zdolne do znacznie więcej niż tylko prostej zmiany rozmiaru obrazu. Chociaż jest dostępny tylko dla systemów operacyjnych Windows, Irfanview jest praktycznym i szybkim narzędziem, dzięki wyjątkowo małym zasobom systemowym jest w stanie zmienić rozmiar dużego pliku obrazu.

http://prodruki.pl/

Previous Podkładka chłodząca pod komputer
Next Jak skutecznie przykleić płytki do płytek?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Skoroszyt. Dlaczego go potrzebujesz?

We współczesnym biurze skoroszyt jest nadal jednym z podstawowych materiałów biurowych. Nawet przy szerokim wykorzystaniu komputerów i przeniesieniu większości dokumentów do strefy cyfrowej, trudno nam sobie wyobrazić funkcjonowanie firmy bez

Life&Style 0 Comments

Najciekawsze zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna jeszcze nigdy nie cieszyła się tak dużą popularnością, jak ma to miejsce obecne. Co więcej, liczba osób, które mają odwagę niezbędną do tego, aby realizować marzenie o pięknym

Life&Style 0 Comments

Płyty SACD i ich specyfika

SACD to dość popularny format charakterystyczny dla płyt audio charakteryzujących się wysoką rozdzielczością. Został opracowany przez firmy Sony i Philips Electronics, a celem jego powstania było zagwarantowanie wysokiej rozdzielczości dźwięku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź