Jak znaleźć odpowiednią agencję HR dla Ciebie?

Jak znaleźć odpowiednią agencję HR dla Ciebie?

Jeśli szukasz agencji pośrednictwa pracy, upewnij się, że znasz branże, z którymi dana agencja się współpracuje oraz czy oferują one pracę tymczasową, tymczasową lub stałą – czy też wszystkie trzy.

Sprawdź katalog internetowy, aby znaleźć renomowane firmy rekrutacyjne. Możesz wyszukiwać firmy w swojej okolicy. Możesz również wyszukiwać według opcji zatrudnienia (tymczasowego, długoterminowego, itp.) oraz według branży.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej z agencją kadrową, nie krępuj się zadawać pytań. Zapytaj o to, jakie korzyści (jeśli w ogóle) oferują, jakie rodzaje stanowisk zwykle wypełniają, z jakimi branżami pracują i jaki jest średni czas potrzebny osobie poszukującej pracy na jej znalezienie. Osoba rekrutująca, z którą pracujesz, jest po to, aby Ci pomóc, więc nie bój się zebrać wszystkich potrzebnych informacji.

Sprawdź, czy agencja posiada jakieś usługi, takie jak warsztaty pomagające rozwinąć umiejętności lub doradców, którzy pomogą Ci w przygotowaniu CV i listu motywacyjnego. Jeśli są one dostępne, skorzystaj z nich.

Ponadto, należy pamiętać, że nigdy nie należy płacić agencji pracy, aby pomóc w znalezieniu pracy. Renomowane agencje pośrednictwa pracy są opłacane przez firmy, a nie przez osoby poszukujące pracy.

Wskazówki dotyczące lądowania w miejscu pracy

Traktuj to jak prawdziwy wywiad

Biuro pośrednictwa pracy prawdopodobnie umówi się z Tobą na rozmowę, aby lepiej poznać Twoje umiejętności i doświadczenie. Traktuj tę rozmowę dokładnie tak, jak rozmowę z firmą. Ubierz się odpowiednio i pokaż się na czas, jeśli to możliwe. Słuchaj uważnie i używaj pozytywnego języka ciała, aby przekazać swoją uwagę i zainteresowanie. Przedstaw się stanowczym uściskiem dłoni. Przynieś swoje CV i bądź gotowy do odpowiedzi na wspólne pytania dotyczące wywiadu. Możesz również zostać poproszony o wypełnienie oceny umiejętności, aby sprawdzić swoje twarde umiejętności, więc być przygotowanym na to również.

Znajdź więcej informacji na temat Agencji HR znajdziesz TUTAJ

Bądź szczery

Bądź szczery co do swoich celów, niezależnie od tego, czy chodzi o zdobycie stałego stanowiska, zachowanie elastyczności, czy też o rozwijanie umiejętności, które uczynią cię atrakcyjnym kandydatem do następnej, pełnoetatowej pracy. Ponadto, bądź szczery co do swojej dyspozycyjności. Jeśli jesteś dostępny tylko w dni powszednie, na przykład, powiedz o tym rekrutującemu w agencji pośrednictwa pracy. Wreszcie, bądź szczery co do swojej historii zatrudnienia. Jeśli masz lukę w zatrudnieniu, na przykład, poinformuj o tym osobę prowadzącą rekrutację. Może on pomóc Ci dowiedzieć się, jak wyjaśnić to pracodawcy.

Zachowaj otwarty umysł

Nawet jeśli chcesz pracować na pełny etat, rozważ możliwość pracy tymczasowej lub na umowę o pracę. Mogą one pomóc Ci rozwinąć umiejętności, które mogą być przydatne przy ubieganiu się o następną pracę na pełen etat. Jeśli zaimponujesz pracodawcy, może on spróbować znaleźć dla Ciebie pracę na pełen etat w firmie.

Kontynuacja

Wyślij wiadomość e-mail lub odręczną notatkę, aby podziękować ankieterom w agencji pośrednictwa pracy za ich czas i zwiększyć swoje zainteresowanie znalezieniem pracy.

Być wytrwałym i cierpliwym

Jeśli złożyłeś podanie o pracę za pośrednictwem agencji pośrednictwa pracy i nie otrzymałeś odpowiedzi w ciągu tygodnia, skontaktuj się z nami. Być może nie byłeś odpowiedni dla tej konkretnej pracy, ale osoba rekrutująca może być w stanie znaleźć coś innego, co pasuje do Twojego zestawu umiejętności. Raz w tygodniu skontaktuj się z dowolną firmą rekrutacyjną, z którą się skontaktowałeś, aby przypomnieć im o swoim zainteresowaniu i pokazać swoje zapał.

Wykorzystanie innych zasobów

Nie musisz wkładać wszystkich swoich jajek do jednego koszyka. Podczas gdy ty czekasz na odpowiedź od agencji, kontynuuj poszukiwania pracy na własną rękę. Sprawdź tablice ogłoszeń o pracę, wyszukiwarki ofert pracy i sieci kontaktów z ludźmi z Twojej branży. Bądź jednak otwarty z rekruterem – powiedz mu, jeśli ubiegasz się o jakąkolwiek pracę na własną rękę i jeśli pracujesz w drugiej agencji pośrednictwa pracy. W ten sposób Twój pracodawca nie złoży Ci aplikacji o pracę, o którą już aplikowałeś (w niektórych przypadkach pracodawca usunie Twoją aplikację, jeśli zobaczy ją dwukrotnie).

Kiedy dostaniesz pracę, przygotuj się

Po otrzymaniu zlecenia agencja przekaże Państwu informacje na temat tego, kto ma się zgłosić, kod ubioru, godziny, wynagrodzenie oraz opis obowiązków i czasu trwania zlecenia. Może być również konieczne odbycie drugiej rozmowy kwalifikacyjnej w firmie. Jeśli nie otrzymają Państwo wszystkich tych informacji, należy poprosić agencję o ich przekazanie.

Możesz powiedzieć „nie”

Jeśli naprawdę czujesz, że stanowisko nie pasuje do ciebie – być może godziny nie pracują dla ciebie, lub wynagrodzenie jest znacznie niższe od tego, czego potrzebujesz – bądź szczery z rekrutującym. Wyjaśnij mu, dlaczego nie chcesz tego stanowiska. Pomoże to rekrutującemu znaleźć Ci pracę, która lepiej pasuje do Ciebie w przyszłości.

Previous Jakie są metody leczenia zaburzeń związanych z używaniem alkoholu?
Next O oprawkach Ray Ban

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Bazy firm – dla klientów i przedsiębiorców

Żyjemy w czasach, w których jesteśmy nieustannie i z każdej chwili zasypywani przekazem marketingowym. Reklamy krzyczą do nas dosłownie na każdym rogu. Z jednej strony trudno jest zrozumieć przedsiębiorców, którzy

Strefa Biznesu 0 Comments

Firmy szukają oszczędności. Zamiast zwalniać, będą zmieniać procesy zakupowe

Spadające bezrobocie, podwyżki płac i narastające problemy z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników sprawiają, że w Polsce kształtuje się rynek pracownika. Przedsiębiorstwa nie mogą optymalizować kosztów związanych z zatrudnieniem, dlatego muszą szukać oszczędności gdzie indziej. Duży potencjał

Strefa Biznesu 0 Comments

Skoroszyt

Skoroszyt jest codziennie wykorzystywany w pracy każdego biura. Pozwala na wygodne umieszczanie dokumentów, plików i innych dokumentów. Zarządzanie biurem Nasza przestrzeń życiowa, czy to dom, czy miejsce pracy, ma właściwość

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź