Jakie są metody leczenia zaburzeń związanych z używaniem alkoholu?

Jakie są metody leczenia zaburzeń związanych z używaniem alkoholu?

Zaburzenia związane z używaniem alkoholu nazywają to lekarze, gdy nie można kontrolować ilości wypijanego alkoholu i gdy nie pije się, ma się problemy z emocjami. Niektórzy ludzie mogą myśleć, że jedynym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest siła woli, jakby to był problem, który muszą pokonać sami.

Ale zaburzenia związane z używaniem alkoholu są w rzeczywistości uznawane za chorobę mózgu. Alkohol powoduje zmiany w twoim mózgu, które utrudniają rzucenie palenia. Próba wyleczenia go na własną rękę może być jak próba wyleczenia zapalenia wyrostka robaczkowego wesołymi myślami. To nie wystarczy.

Ważnym pierwszym krokiem jest dowiedzieć się więcej o swoich zabiegach, a jest z czego wybierać.

Zacznij od Doktora

Alkoholizm (nie termin medyczny) jest rodzajem zaburzeń związanych z używaniem alkoholu. Łagodniejsze przypadki – gdy ludzie nadużywają alkoholu, ale nie są od niego zależni – są również łagodniejsze.

Lekarz może powiedzieć, że masz zaburzenia związane z używaniem alkoholu, jeśli masz:

  • Czuję, że musisz się napić
  • Nie mogę kontrolować, ile pijesz
  • Źle się czujesz, kiedy nie możesz pić

Kiedy spotkasz się ze swoim lekarzem, porozmawiaj o swoich celach. Próbujesz pić mniej czy całkowicie przestać pić? Razem, możecie zacząć robić plan leczenia. Lekarz może również skierować cię do ośrodka leczniczego lub ekspertów, którzy mogą ci pomóc.

Opcje leczenia

Ten, który jest odpowiedni dla ciebie, zależy od twojej sytuacji i celów. Wiele osób uważa, że kombinacja zabiegów działa najlepiej, a Ty możesz je zebrać w jednym programie. Niektóre z nich to programy stacjonarne lub pobytowe, w których przebywają Państwo przez pewien czas w ośrodku leczniczym. Inne są programami ambulatoryjnymi, w których mieszkasz w domu i idziesz do ośrodka na leczenie.

Idź na Detox

Dla osób, które mają poważne zaburzenia związane z używaniem alkoholu, jest to kluczowy krok. Celem jest zaprzestanie picia i danie organizmowi czasu na wydostanie się alkoholu z organizmu. Zazwyczaj trwa to od kilku dni do tygodnia.

Większość ludzi idzie do centrum leczenia z powodu objawów odstawiennych, takich jak:

  • Trzęsienie (wstrząsy)
  • Widzenie lub odczuwanie rzeczy, których tak naprawdę nie ma (halucynacje)
  • Konfiskaty

Lekarze i inni eksperci mogą mieć na ciebie oko i podać ci lekarstwa, które pomogą ci w leczeniu objawów.

Czytaj więcej na: https://niedlaalkoholu.pl/

Previous Podlascy policjanci wymierzyli cios w przestępczość narkotykową
Next Jak znaleźć odpowiednią agencję HR dla Ciebie?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak każdy Polak piję alkohol. Mąż się o to trochę złości

Modelka lubi alkohol, ale stara się go nie nadużywać. Na imprezach zazwyczaj ogranicza się do dwóch drinków. Twierdzi, że robi to aby uniknąć kaca, oraz ze względu na męża, który od dłuższego

Life&Style 0 Comments

Telefony Xiaomi Redmi Note 7

Od kilku już lat na rynku telefonów komórkowych bardzo mocną pozycję zajmują producenci z Chin. Wśród nich jest firma Xiaomi, która produkcją smartfonów zajęła się w 2010 roku. Przez niespełna

Life&Style 0 Comments

Historia konopi indyjskiej

Mało jest roślin, które wzbudzają tak wiele kontrowersji jak konopie. Do tych, o których słyszało mnóstwo osób należą konopie indyjskie. Są one tylko jednym z podgatunków konopi, oprócz nich są

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź