Klejenie płytek do płytek – poradnik krok po kroku

Klejenie płytek do płytek – poradnik krok po kroku

Jeśli twoje płytki wyglądają na zużyte, to przyszedł czas na ich wymianę. Większość z nas obawia się samodzielnie układać płytki, ponieważ sądzi się że oznacza to, że najpierw trzeba usunąć wszystkie dotychczasowe płytki. Jednak nie zawsze tak jest. Zamiast usuwać stare kafelki, często można je zaktualizować, układając na nich nowe płytki. Oznacza to ułożenie nowej warstwy płytek na starej warstwie.

Jak pokryć stare płytki?

W większości przypadków możesz całkowicie pokryć stare płytki i to zrobić to samodzielnie. Aby określić, czy podłoga lub ściana nadaje się do retuszu, należy wziąć pod uwagę stan starych płytek. Jeśli płytki są w dobrym stanie strukturalnym i w większości nadal są nienaruszone, to z pewnością możesz nałożyć na nie nowe płytki. Jeśli jednak płytki są połamane czy też popękane lub luźne, po prostu usuń je całkowicie. Bez względu na to, czy będziesz je układać na podłodze czy też na ścianie, to każda nowa płytka wymaga zastosowania stabilnego gruntu. Jeśli stare płytki są w złym stanie, nowe płytki nie będą przylegać prawidłowo. W przypadku podłogi może to spowodować podniesienie się obu warstw płytek.

Gdzie wymienić płytki?

Kuchnia i łazienka to zdecydowanie najpopularniejsze pomieszczenia gdzie stosujemy płytki. Zarówno kuchnia, jak i łazienka są na ogół narażone na działanie znacznych ilości wilgoci podczas gotowania i kąpieli. Podczas gdy inne materiały, takie jak farba lub drewno, mogą wypaczać się z powodu wchłaniania wilgoci, to płytki są odporne na działanie tych czynników.

Układanie płytek krok po kroku

Pierwszym krokiem każdego projektu jest zebranie narzędzi i materiałów. Aby uprościć tę część procesu, zamieściliśmy poręczną listę najczęściej używanych narzędzi i materiałów, których będziesz potrzebować do projektu układania płytek. Niezbędne będą ci:

  • Zapasowe stare płytki (w celu wymiany uszkodzonych)
  • Młotek drewniany
  • Nowe kafelki
  • Klej do płytek
  • Papier ścierny lub szlifierka elektryczna
  • Środki czystości
  • Kielnia tynkarska
  • Drewniane podkładki
  • Cement

Zanim będziesz mógł położyć nowe płytki, musisz najpierw naprawić wszystkie stare płytki, które są uszkodzone. Jeśli więc którakolwiek z płytek jest wyszczerbiona lub poluzowała, należy ją naprawić. W przeciwnym razie nacisk nie będzie się równomiernie rozpraszał. Może to ostatecznie spowodować odpryskiwanie również nowej warstwy płytek. Należy również mocno ułożyć wszelkie luźne płytki. Możesz łatwo znaleźć luźne płytki, stukając w każdą z nich drewniany młotkiem. Teraz gdy zabezpieczyłeś każdą płytkę, możesz je wyrównać. W tej części procesu użyj szlifierki elektrycznej, aby wyrównać nierówności. Nawet jeśli wszystkie stare płytki są równe, nadal należy je zeskrobać kawałkiem papieru ściernego.

Po zeszlifowaniu płytek wszędzie będzie unosić się mnóstwo kurzu. Po nałożeniu kleju może on z łatwością uwięzić pył. Dlatego należy go usunąć przed przystąpieniem do układania płytek. Najłatwiej usunąć kurz za pomocą odkurzacza. Jeśli fuga w starych płytkach jest szczególnie zabrudzona, możesz ją wyczyścić silnym detergentem. Następnie osusz płytki. Dodaj klej. Nałóż warstwę kleju również na stare płytki. Po równomiernym nałożeniu kleju pora na ułożenie płytek. Upewnij się, że każda płytka jest odpowiednio wyrównana. Po rozłożeniu wszystkich płytek będziesz musiał cierpliwie poczekać, aż równomiernie się ułożą.

Więcej o układaniu i klejeniu płytek dowiesz się na https://urzadzamy-mieszaknie.pl/a,zzkt

Previous Sportowe akcesoria do smartfonów
Next Skoroszyt. Dlaczego go potrzebujesz?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Pijani rodzice wieźli autem małe dzieci

W minioną sobotę policjanci z siemiatyckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego kierowca przewoził małe dzieci będąc w stanie nietrzeźwości. Autem podróżowała również ich matka, która również znajdowała się

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymanie za spowodowanie eksplozji w pasażu handlowym

Błyskawiczne działania policjantów z CBŚP i KWP w Białymstoku doprowadziły do rozwiązania zagadkowego wybuchu w białostockim pasażu handlowym. Z wstępnych ustaleń śledczych wynika, że za niebezpieczne zdarzenie są odpowiedzialni dwaj

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ZATRZYMALI 42-LATKA PODEJRZEWANEGO O ZABÓJSTWO

Policjanci z Hajnówki zatrzymali 42-latka podejrzewanego o zabójstwo. Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj koło godziny 17 w jednej z miejscowości na terenie powiatu hajnowskiego. Napastnik po dokonaniu zbrodni uciekł.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź