Najciekawsze zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Najciekawsze zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna jeszcze nigdy nie cieszyła się tak dużą popularnością, jak ma to miejsce obecne. Co więcej, liczba osób, które mają odwagę niezbędną do tego, aby realizować marzenie o pięknym uśmiechu systematycznie rośnie. Dziś niemal każdy zgadza się z tym, że jest to atut w relacjach społecznych. Ankiety wskazują także na systematyczny wzrost przeświadczenia o tym, że nieatrakcyjny uśmiech może utrudniać życie zawodowe. Mając tego świadomość czas zadać sobie pytanie o to, jakie zabiegi związane ze stomatologią estetyczną cieszą się dziś największą popularnością.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Jest łatwo dostępne, a osoby decydujące się na taki krok mogą mieć pewność, że nie wydadzą dużych pieniędzy. Co więcej, nie trzeba wcale poddawać się inwazyjnym zabiegom, aby cieszyć się z satysfakcjonującego efektu końcowego. Najlepsze rezultaty przynosi niezmiennie wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, możemy jednak liczyć także na rozwiązania, dzięki którym będziemy w stanie wykonać tego rodzaju zabieg samodzielnie. W zależności od tego, na jaki zabieg się zdecydujemy, kolor może zostać rozjaśniony tak o dwa, jak i o dziesięć odcieni. Pamiętajmy jednak, że rezultaty mają jedynie tymczasowy charakter.

Forniry porcelanowe

Nie każdy pacjent może zdecydować się na klasyczny zabieg wybielania zębów. Przeciwwskazań jest co najmniej kilka, mamy więc do czynienia zarówno z uporczywymi przebarwieniami wewnętrznymi, jak i z szeregiem innych problemów funkcjonalnych. Nawet w takim przypadku nie trzeba jednak rezygnować z marzenia o pięknym uśmiechy, bo z pomocą przychodzą licówki porcelanowe. Taka powłoka idealnie pasuje do konkretnego zęba, Koryguje zużyte szkliwo, odstępy, pęknięcia, a także przebarwienia. Pewną przeszkodą może być jedynie to, że, w przeciwieństwie do wybielania, nakładanie licówek jest zabiegiem inwazyjnym prowadzącym do trwałej zmiany zębów.

Niewidzialne podpory

Wiele osób narzeka na krzywy uśmiech, nie każdy jednak marzy o rozwiązaniu tego problemu z wykorzystaniem klasycznego aparatu zamkowego. Na szczęście, nie jest to wcale konieczność, bo z pomocą przychodzą nam dziś także mniej widoczne aparaty. Dziś można spotkać się z szeregiem ich wariantów, warto więc wspomnieć choćby o zamkach w kolorze zębów oraz o aparatach wewnętrznych, które umieszcza się z tyłu zębów.

Obrys dziąsła

Dla wielu pacjentów problemem są nie zęby jako takie, ale dziąsła, których widać więcej niż powinno. Problem ten doczekał się już miejsca w fachowej terminologii, gdzie jest opisywany jako uśmiech dziąsłowy. Na szczęście, również w tym wypadku mówimy o niedogodności, z którą można się skutecznie uporać. Dziś w ofercie klinik zajmujących się stomatologią estetyczną znajdują się, między innymi, zabiegi w czasie których modelowany jest kształt dziąseł pacjenta. Zabiegi wykonywane są przez specjalistów na czele z chirurgami szczękowymi. Stanowi to gwarancję precyzji, bezpieczeństwa oraz satysfakcjonującego efektu końcowego.

http://zielonabazylia.pl/

Previous Ranking wyciskarek do soku
Next Ekologiczne wskazówki dotyczące miejsca pracy

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Historia konopi indyjskiej

Mało jest roślin, które wzbudzają tak wiele kontrowersji jak konopie. Do tych, o których słyszało mnóstwo osób należą konopie indyjskie. Są one tylko jednym z podgatunków konopi, oprócz nich są

Life&Style 0 Comments

Jakie są metody leczenia zaburzeń związanych z używaniem alkoholu?

Zaburzenia związane z używaniem alkoholu nazywają to lekarze, gdy nie można kontrolować ilości wypijanego alkoholu i gdy nie pije się, ma się problemy z emocjami. Niektórzy ludzie mogą myśleć, że

Life&Style 0 Comments

Co to jest uzależnienie od hazardu?

Hazard jest wtedy, gdy jednostka ryzykuje czymś wartościowym w nadziei, że otrzyma coś jeszcze większego. Uzależnienie od hazardu to niekontrolowana chęć do kontynuowania uprawiania hazardu pomimo żniwa, jakie przynosi ono

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź