Najważniejsze cechy dobrego segregatora

Najważniejsze cechy dobrego segregatora

Choć cyfrowe nośniki danych są coraz popularniejsze, tysiące dokumentów nadal przechowywane są w swojej papierowej wersji. Zapanowanie nad nimi nie jest przy tym wcale prostym zadaniem, nie zaskakuje więc to, że chaos panujący w dokumentach to problem niemal każdego biura. Jego opanowanie nie jest proste. Pierwszym krokiem na drodze, która do niego prowadzi, wydaje się przy tym zaopatrzenie się w odpowiedni segregator. Jak jednak ma wyglądać produkt, który sprawi, że każdy dokument będzie miał swoje miejsce, a jego znalezienie nie będzie większym wyzwaniem? 

Format i jego znaczenie

W sprzedaży dostępne są dziś zarówno niewielkie segregatory, jak i te, których rozmiar musi imponować. Teoretycznie, nie ułatwia to wyboru, w praktyce sprawia jednak, że znalezienie rozwiązania dopasowanego do naszych potrzeb nie jest skomplikowane. Najczęściej możemy natknąć się na modele sprzedawane w formacie A5, nie brakuje jednak również segregatorów o formacie A4. Inne są znacznie mniej popularne, jeśli jednak zależy nam na ich posiadaniu, można zamówić je w specjalistycznych sklepach.

Grzbiet segregatora

Gdy już wiemy, jaka wielkość dokumentów jest najbardziej typowa dla naszego biura, powinniśmy oszacować również ich liczbę. O tym, jak pojemny jest segregator decyduje jego grzbiet. Jeśli kupimy zbyt wąskie segregatory, dokumenty dotyczące jednej sprawy będą znajdować się w kilku miejscach, co utrudni znalezienie tego, który jest nam potrzebny. Jeśli segregatory będą zbyt szerokie, automatycznie będą też zajmować sporo miejsca, a to sprawi, że w pewnym momencie zabraknie nam wolnej przestrzeni. Gdy w naszym biurze można natknąć się na wiele segregatorów, warto wybierać te, na których grzbiecie umieszczona jest kieszonka na etykietę.

Na jaki mechanizm się zdecydować?

Segregatory możemy podzielić na kilka grup. Przeważnie wybiera się przy tym te, które są wyposażone w mechanizm ringowy oraz dźwigniowy. Po raz kolejny można przy tym przekonać się o tym, że nie ma mowy o przypadkowym ich wyborze. Mechanizm ringowy pozwala na wpinanie dokumentów do specjalnie w tym celu przygotowanych pierścieni. Im większy jest ring, tym więcej dokumentów pomieści się w segregatorze. Przed zakupem warto też zwrócić uwagę na to, czy ring ma kształt litery D, czy też litery O. W pierwszym przypadku zyskamy możliwość wyrównywania dokumentów, co z pewnością wpłynie na ich estetykę.

Mechanizm dźwigniowy nie jest tak popularny, jak ma to miejsce w przypadku jego ringowego odpowiednika, okazuje się jednak, że również on ma spore grono zwolenników. Rozpinanie ringów jest w  jego przypadku łatwiejsze, umożliwia to bowiem zastosowanie specjalnej dźwigni. Rozwiązanie takie można docenić przede wszystkim wtedy, gdy dokumentów jest wiele, a klasyczne otwarcie wiąże się z ryzykiem wysypania się ich. Jeśli w segregatorze planujemy przechowywać dokumenty w dużej ilości, dobrze jest też zainwestować w model wyposażony w dociskacz. Przeważnie jest on mocowany na ringach, a dokumenty są dzięki niemu ułożone w większym szyku. Ich przytrzymywanie podczas otwierania i zamykania segregatora staje się przez to łatwiejsze i bardziej bezpieczne.

Więcej na pizzeria-alcatraz.pl

Previous Odchudzanie w naszych czasach - Proces odchudzania
Next O czym należy pamiętać, wykonując izolację podłogi?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

FUNKCJONARIUSZE NOWO OTWARTEGO POSTERUNKU W MICHAŁOWIE POMOGLI UWIĘZIONEMU W ZAROŚLACH WĘDKARZOWI

Policjanci z patrolu wodnego pomogli wędkarzowi, który blisko 10 godzin uwięziony był w trzcinach na zalewie Siemianówka. Mężczyzna nie dał rady wypłynąć o własnych siłach. Dzięki interwencji mundurowych z Posterunku

Wiadomości 0 Comments

Smartfon fotograficzny

Przede wszystkim należy omówić kwestie techniczne. Oczywiście producenci smartfonów próbują co jakiś czas przedstawiać argumenty mówiące o tym, że ich produkty są najlepsze, to w przypadku jakości zdjęć najważniejsze znaczenie

Wiadomości 0 Comments

O czym warto wiedzieć przed zakupem amplitunera?

Urządzenie o nazwie amplituner wchodzi w skład zestawów audio, jest niezbędnym komponentem kina domowego. Dobrze dopasowany amplituner sprawi, że będziemy mogli cieszyć się dźwiękiem o naprawdę bardzo wysokiej jakości, poczujemy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź