Niezbędne artykuły biurowe: klipsy

Niezbędne artykuły biurowe: klipsy

Wykonywanie codziennych biurowych obowiązków nie musi być męczące i żmudne. Na rynku działa wielu producentów artykułów biurowych, które sprawiają, że praca biurowa staje się łatwiejsza i bardziej wydajna. Wśród tych artykułów są między innymi różnego rodzaju spinacze do papieru.

Co wybrać: spinacze czy klipsy?

Do utrzymania w jednym pliku kartek papieru można wykorzystać spinacze. W sklepach dostępne są trwałe spinacze metalowe oraz dostępne w różnych kolorach spinacze plastikowe. Używane w biurach do spinania w jeden plik kartek spinacze mogą mieć bardzo różną wielkość. Zdecydowanie najczęściej wybierane są te o długości 2 cm. Długość najdłuższych spinaczy przekracza 18 cm. Spinaczy w biurach  zużywa się bardzo dużo, opłaca się więc kupować je w ilościach hurtowych. Oprócz spinaczy w wielu biurach używane są klipsy biurowe. Klipsy umożliwiają spięcie znacznie większej ilości kartek niż spinacze. Ale podobnie jak spinacze można je kupić w różnych rozmiarach. W dobrze zorganizowanym biurze pracownicy powinny mieć do dyspozycji nie tylko duże, ale również małe klipsy. Klipsy do papieru dostępne są praktycznie tylko w dwóch kolorach: czarne i srebrne. Czasem niektórzy producenci oferują klipsy, w których te dwa kolory zostały ze sobą połączone.

Zobacz: Ranking spinaczy i klipsów biurowych >>>>

Do zalet klipsów biurowych należy między innymi to, że nie uszkadzają one kartek papieru. Można je zdejmować bez problemu. Małe klipsy do papieru sprzedawane są w zestawach lub na sztuki. Te największe najczęściej sprzedawane są na sztuki. Koszt zakupu najmniejszego klipsa do papieru to około 20-30 groszy. Za duże klipsy trzeba zapłacić nawet 40 złotych. Tych największych raczej więc nie kupuje się w ilościach hurtowych. Wśród klipsów biurowych wyróżnić można metalowe i wykonane z plastiku. Metalowe są bardziej trwałe. Klipsy warto wybrać wtedy, gdy zachodzi konieczność spięcia dużej ilości kartek papieru.

Klipsy do papieru: inne zastosowania

Mimo że bardzo często klipsy do papieru nazywane są klipsami biurowymi, to można je wykorzystać nie tylko w biurze. Są bardzo przydatne także w szkole na przykład podczas lekcji plastyki. Wiele osób znajduje zastosowanie dla klipsów biurowych także w domu. Bardzo często są one wykorzystywane na przykład do zapinania torebek z sypkimi artykułami spożywczymi. Klipy biurowe mogą służyć także jako podstawka do smartfona: wystarczy tylko sprytnie spiąć ze sobą dwa klipsy. W internecie można znaleźć zdecydowanie więcej przykładów na to, jak wykorzystać klipsy biurowe w domu.Ciekawostki o spinaczach Historia spinaczy do papieru rozpoczęła się w drugiej połowie XIX wieku. Ich wynalazcą jest żyjący w latach 1876 – 1957 pianista i wynalazca Józef Hofmann. J. Hofmann jest nie tylko wynalazcą prostego spinacza, ale także urządzenia, które określane jest dalekim przodkiem współczesnej nawigacji GPS oraz używanych w samolotach i samochodach w latach 40. XX wieku amortyzatorów.Do niezbędnych artykułów biurowych, które są niezbędne do archiwizowania dokumentów należą nie tylko segregatory i skoroszyty, ale także klipsy i spinacze do papieru.

Previous O czym warto wiedzieć przed zakupem amplitunera?
Next Smartfon Dual SIM do 1000 zł

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Bielscy policjanci kontrolują rejony wodne

Bielscy policjanci wraz z przedstawicielami straży rybackiej systematycznie biorą udział w działaniach mających na celu zwalczanie kłusownictwa wodnego. Funkcjonariusze przypominają również amatorom wędkarstwa o przestrzeganiu przepisów Ustawy o rybactwie śródlądowym.

Wiadomości 0 Comments

Policjancie uratowali 35-latka z płonącego auta

Historia 35-latka mogła zakończyć się tragicznie. Nieświadomy zagrożenia mężczyzna spał wewnątrz pojazdu, którego tył stanął w ogniu. Na szczęście na miejscu szybko pojawili się policjanci, którzy ugasili pożar i pomogli

Wiadomości 0 Comments

Policjanta uratował 14-latkę, która targnęła się na życie

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku będąc w czasie wolnym od służby udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej nastolatce, która targnęła się na życie. Po chwili na miejscu zjawił się patrol

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź