O czym pamiętać, kupując meble biurowe?

O czym pamiętać, kupując meble biurowe?

Aby praca w biurze była możliwa i przebiegała naprawdę sprawnie, nie można zapomnieć o zakupie mebli biurowych. Sam komputer i drukarka na nic się przecież zdadzą. W sklepach dostępny jest obecnie ogromny wybór mebli zaprojektowanych właśnie z myślą o biurach. W związku z tym niejedna osoba chcąca je kupić może się naprawdę pogubić. W związku z tym spróbujemy podpowiedzieć co kupić i na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli, aby być naprawdę zadowolonym.

Co musi znaleźć się w biurze?

Jeśli chodzi o meble biurowe, to absolutną podstawą jest biurko, a także pasujący do niego fotel. Wybierając te meble, należy pamiętać, aby były uniwersalne. Nigdy nie należy dobierać ich pod kątem konkretnego pracownika. Co bowiem w sytuacji, kiedy pracownik odejdzie, a na jego miejsce przyjdzie ktoś wyższy bądź niższy? Wówczas trzeba będzie wymienić meble na nowe. A to oznacza koszty, których z pewnością każdy właściciel biura chciałby uniknąć. Więcej na wygodnebiuro.pl.

W biurze tworzy się rozmaite dokumenty, które gdzieś trzeba schować. Dlatego kolejnym meblem, którego nie może w nim zabraknąć jest oczywiście szafa. Producenci proponują szafy w różnych rozmiarach. Warto postawić na taką, która pomieści możliwie jak najwięcej dokumentów, a jednocześnie nie będzie zbyt wysoka. Chodzi o to, aby korzystanie z szafy nie wiązało się z koniecznością używania drabinki. To bowiem zawsze stwarza ryzyko wypadku w pracy, czyli niemałych problemów.

Materiał, z jakiego wykonano mebel

W sprzedaży dostępne są meble z różnych materiałów. Jeśli chodzi o szafy, to bardzo często kupowane są te metalowe. Postrzegane są bowiem jako najbardziej solidne. W rzeczywistości tak jest – są to meble naprawdę trwałe. Trzeba jednak pamiętać, że dobrze wykonane meble drewniane także nie pozostawiają nic do życzenia, jeśli chodzi o trwałość. Jednocześnie warto podkreślić, że meble z drewna postrzegane są jako bardziej eleganckie, po prostu ładniejsze. Jeśli więc do naszego biura trafiają klienci, warto zastanowić się nad tym, jakie meble w nim umieścimy. Będzie to bowiem poniekąd nasza wizytówka.

Praktyczność mebla

Nawet najładniejszy mebel na nic się w biurze zda, jeśli nie będzie praktyczny. Kupując na przykład biurko, należy sprawdzić, czy jego wysokość można regulować. Takie biurka są najbardziej praktyczne. Jeśli nie, koniecznie fotel musi mieć regulowaną wysokość. W przeciwnym razie meble te nie będą odpowiednie dla wszystkich pracowników. A w przypadku rotacji kadrowych konieczna będzie wymiana wyposażenia. Tak naprawdę może sobie na to pozwolić niewielka część przedsiębiorców.

Wygląd

Wspomnieliśmy już, że jeśli do biura trafiają osoby z zewnątrz warto zatroszczyć się o to, aby meble były po prostu ładne. Biuro jest bowiem wówczas wizytówką. Jeśli klient zobaczy brzydką przestrzeń, może to przełożyć na jakość świadczonych usług. Pomyśli po prostu, że skoro biuro nie wygląda zbyt zachęcająco, to świadczone usługi czy oferowane produkty nie są zbyt wysokiej jakości.

Meble biurowe kupić można dzisiaj w wielu sklepach. Tym, który można śmiało polecić jest sklep LOBOS. To dobry wybór dla wszystkich mających naprawdę wysokie wymagania.

Artykuł powstał we współpracy z meblefunkcjonalne.pl.

Previous Gdzie najlepiej kupować artykuły biurowe?
Next Infrazon fryzjerski – niezbędny w Twoim salonie

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Urządzenia wielofunkcyjne – wady i zalety

Pomimo rewolucji internetowej i przechowywania coraz większej ilości dokumentów w tzw. „chmurach”, ciężko wyobrazić nam sobie współczesne biuro, które nie ma na swoim wyposażeniu urządzenia wielofunkcyjnego. Urządzenia wielofunkcyjne – oszczędność

Strefa Biznesu 0 Comments

Z mediów społecznościowych korzysta tylko 15–20 proc. firm. Ich liczba będzie rosła

Odsetek firm korzystających z mediów społecznościowych w Polsce wciąż nie jest wysoki. Mimo rosnącej liczby użytkowników Facebooka, YouTube’a, Snapchata czy Instagrama tylko ok. 15–20 proc. firm wykorzystuje możliwości, jakie te serwisy dają –

Strefa Biznesu 0 Comments

Mała suszarka dla fryzjera

    Dyskutując o suszarkach fryzjerskich, zazwyczaj mamy na myśli duże urządzenia podwieszone przy ścianie, a czasami nawet zespolone z wielkimi fotelami. Takie suszarki posiadają masę zawansowanych funkcji i zazwyczaj wykorzystywane

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź