Ochrona lakieru w okresie letnim

Ochrona lakieru w okresie letnim

Ochrona lakieru w okresie letnim jest niezwykle ważna. W przypadku zaniedbania tego procesu możemy spodziewać się blaknięcia farby i odkształcania karoserii.

Wosk

Jest to prawdopodobnie najważniejsza rzecz, którą możesz zrobić latem, aby chronić zewnętrzną część samochodu przed uszkodzeniami słonecznymi. Wosk działa jako dodatkowa warstwa ochronna na wierzchniej warstwie nawierzchniowej. Utrudnia to przywieranie brudu i innych zanieczyszczeń do samochodu, co pomaga wyeliminować ryzyko uszkodzenia. Ponieważ wosk chroni również lakier samochodu przed promieniowaniem UV, jest to jak dodanie kolejnej warstwy ochrony przeciwsłonecznej lub użycie wyższego SPF w celu ochrony zewnętrznej części samochodu.

Szukaj cienia

To wydaje się najłatwiejszą i najbardziej oczywistą odpowiedzią na problemy z uszkodzeniem przez słońce, ale nieoczekiwanie wielu kierowców jest zbyt leniwych, aby szukać odpowiedniego miejsca parkingowego dla swoich pojazdów. Jasne, wszyscy chcemy zmniejszyć odległość między naszym miejscem parkingowym a naszym ostatecznym celem. Jednak zaparkowanie samochodu na chronionym lub zadaszonym miejscu parkingowym, zamiast na otwartym parkingu może uratować samochód przed poważnymi uszkodzeniami słonecznymi. Promienie UV mogą zepsuć farbę z dachu, a połączone działanie bezpośredniego światła słonecznego i ciepła silnika może siać spustoszenie w farbie maski silnika. Co więcej, twoja skórzana tapicerka jest bardziej podatna na pękanie i rozrywanie, jeśli zostawisz samochód pieczony w upale.

Zajmij się nim, zanim stanie się gorzej

W czasie letniej jazdy samochód jest narażony na dużo pyłu, żwiru, smoły, kamieni itp. Zanieczyszczenia te mogą powodować zarysowania, wgłębienia i wgniecenia w samochodzie. Gdy je znajdziesz, musisz natychmiast je usunąć, zanim zaczną rdzewieć. Rdza na powierzchni jest nieestetyczna i obniża wartość twojego samochodu. Aby temu zapobiec, po prostu użyj niewielkiej ilości pasty do polerowania, aby oczyścić skazy, a następnie odrobiny farby do pokrycia. Niestety, jeśli nie starałeś się chronić swojego samochodu przed ciepłem i promieniowaniem UV, a masz na samochodzie „plamy słoneczne”, to nie ma wielu opcji – potrzebujesz nowej pracy lakierniczej. Możliwe, że uszkodzenie słoneczne spowodowane było złym lakierowaniem przez producenta i / lub wadliwym lakierowaniem przez warsztat samochodowy. W takich przypadkach ubezpieczenie lub gwarancja mogą obejmować odmalowane prace.

Profilaktycznie możesz użyć osłony ochronnej samochodu, aby schronić samochód podczas parkowania na zewnątrz. W tym przypadku przenośna osłona samochodu działa jak duży parasol chroniący karoserię przed gorącym słońcem. Pokrowiec dachowy jest wykonany z tkaniny odpornej na promieniowanie UV, która może zapobiegać gromadzeniu się ciepła na górnej części samochodu, a tym samym zapewnia komfortową temperaturę wnętrza samochodu. Wytrzyj deskę rozdzielczą ściereczką z mikrofibry. Kurz i brud mogą powodować drobne rysy, które z czasem mogą się pogorszyć. Często przecieraj deskę rozdzielczą, aby usunąć wszystkie cząsteczki. Produkt o niskim połysku również go ochroni i zmniejszy odblask.

Zobacz więcej na http://www.lilironies.pl/pielegnacja-samochodu/fauv/jak-chronic-lakier-w-okresie-letnim.html  >>

Previous Telefony Xiaomi Redmi Note 7
Next Historia konopi indyjskiej

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

Motoryzacja 0 Comments

Polska na 12. miejscu na liście największych światowych eksporterów części motoryzacyjnych

Wartość rodzimej produkcji części samochodowych jest szacowana na ponad 70 mld zł. To daje Polsce 12. pozycję na liście największych światowych eksporterów części motoryzacyjnych. Hamulcem rozwoju branży motoryzacyjnej są wciąż

Motoryzacja 0 Comments

Jak naprawić pęknięcia na skórzanych fotelach samochodowych

Skórzane fotele nadają samochodowi najwyższą wartość estetyczną, na jaką zasługuje. Mimo, że są drogie, są dość wygodne do siedzenia. Jednak bez odpowiedniej konserwacji, skórzane fotele mogą łatwo rozerwać się i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź