Od czego zależy cena implantów

Od czego zależy cena implantów

Koszt wszczepienia implantów stomatologicznych zależy od wielu czynników, w tym rodzaju implantu, lekarza wykonującego zabieg, miejsca, w którym wykonywany jest zabieg, zastosowanego materiału oraz wysokości posiadanego ubezpieczenia stomatologicznego. Mimo że implanty są zwykle nieco droższe niż inne metody zastępowania zębów (np. protezy i mosty), są one znacznie trwalsze i bardziej trwałe.

Ceny implantów

Ceny zazwyczaj różnią się w zależności od przypadku, ale średnio koszt jednego zęba na implanty może wahać się od 3 000 dolarów do 4 500 zł, w zależności od wyżej wymienionych czynników. Pacjenci rozważający całkowite odtworzenie jamy ustnej za pomocą implantów jako alternatywę dla protez zębowych (w przypadku wymiany wszystkich lub większości zębów) powinni liczyć się z kosztami rzędu dziesiątek tysięcy dolarów.

Biorąc pod uwagę koszty, ważne jest, aby rozejrzeć się po cenach w Twojej okolicy. Należy jednak pamiętać, że koszt nie powinien być jedynym czynnikiem wpływającym na wybór dentysty implantologicznego. Może się okazać, że najtańsza opcja w Twojej okolicy nie ma najlepszych recenzji od poprzednich pacjentów. Zorganizuj konsultacje i spotkaj się z dentystami oraz ich zespołami, aby dowiedzieć się, jaka praktyka najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Należy również pamiętać, że choć implanty mogą mieć wyższą cenę, istnieje szereg korzyści, które w dłuższej perspektywie mogą sprawić, że staną się one bardziej ekonomiczną opcją odbudowy.

Zalety implantów dentystycznych

Implanty dentystyczne są mocniejsze i trwalsze niż ich odpowiedniki protetyczne, takie jak korony i mosty, które są cementowane na miejscu, lub protezy ruchome.

Implanty stanowią trwałe rozwiązanie w przypadku utraty zębów. Stosowane do podparcia mostu lub korony zębowej z powodu braku wielu zębów, stanowią odporny na ubytki i stabilny fundament dla tych uzupełnień. Chociaż istnieje wiele możliwości uzupełnienia brakujących zębów, żadna z nich nie udowodniła, że jest funkcjonalnie skuteczna i trwała.

Periodontolodzy, chirurdzy jamy ustnej i niekiedy przeszkoleni lekarze ogólni wykonują sam zabieg chirurgiczny na implantach.

Jesteś kandydatem na Implant?

Aby ustalić, czy jesteś kandydatem na implanty, zwróć się o poradę do wykwalifikowanego stomatologa z przeszkoleniem w zakresie implantów, koron i/lub chirurgii jamy ustnej.  Implantacja stomatologiczna może być wykonana w każdym momencie po okresie dojrzewania lub po zakończeniu wzrostu kości. Niektóre schorzenia, takie jak aktywna cukrzyca, rak lub choroby przyzębia, mogą wymagać dodatkowego leczenia przed wykonaniem zabiegu.

Aby ustalić, czy jesteś kandydatem, dentysta dokładnie zbada Twoje zęby i dziąsła oraz oceni gęstość i ilość kości. W tym celu można wykonać zdjęcia rentgenowskie i tomografię komputerową wiązką stożkową (CBCT), aby upewnić się, że struktura kości jest wystarczająca do umieszczenia implantu(ów), a także dokładnie określić, gdzie należy umieścić implant(y) odpowiedni dla planu leczenia rekonstrukcyjnego.

W zależności od stanu tkanek jamy ustnej, higieny jamy ustnej i przyzwyczajeń osobistych oraz zaangażowania w przestrzeganie zaleceń dotyczących opieki pooperacyjnej, lekarz stomatolog doradzi Ci najbardziej odpowiedni plan leczenia. Niektórzy pacjenci z niewystarczającą ilością tkanki kostnej lub dziąsłowej wymagają przeszczepów kości lub tkanek miękkich i/lub stosowania implantów o małej średnicy (zwanych również mini implantami).

Ponadto, jeśli jesteś palaczem, dentysta prawdopodobnie zaleci Ci rzucenie palenia przed poddaniem się zabiegowi, ponieważ palacze stoją w obliczu większego ryzyka niepowodzenia implantacji. Wyższy wskaźnik niepowodzeń występuje również u osób przyjmujących leki immunosupresyjne.

http://astratechdental.pl/od-czego-zalezy-cena-implantow-zebowych_pjjm.a

Previous Przewodnik po metalach szlachetnych dla początkujących
Next Kosmetyki polytop, kosmetyki samochodowe polytop

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Odchudzanie w naszych czasach – Proces odchudzania

Odchudzanie obecnie jest znacznie łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że naprawdę duże znaczenie ma samo podejście do pewnych kwestii, jak i również znalezienie

Life&Style 0 Comments

Jak każdy Polak piję alkohol. Mąż się o to trochę złości

Modelka lubi alkohol, ale stara się go nie nadużywać. Na imprezach zazwyczaj ogranicza się do dwóch drinków. Twierdzi, że robi to aby uniknąć kaca, oraz ze względu na męża, który od dłuższego

Life&Style 0 Comments

Wyciskarka Omega Sana – opinie

Omega Sana to wyciskarka o nowoczesnym i eleganckim wzornictwie do soków, warzyw i ziół. Powolna prędkość obrotowa 70 rpm dla zachowania składników odżywczych i witamin żywności. Funkcja homogenizacji, dla przecierów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź