Odwiedź urząd skarbowy przez Internet

Odwiedź urząd skarbowy przez Internet

Z roku na rok coraz więcej osób płacących podatek dochodowy od osób fizycznych odwiedza urząd skarbowy za pośrednictwem Internetu. Ministerstwo Finansów intensywnie zachęca wszystkich podatników do korzystania z elektronicznego systemu e-deklaracje dostępnego na portalu podatkowym umieszczonym na stronie www.mf.gov.pl Najwyraźniej przynosi to oczekiwany efekt, ponieważ z tej formy rozliczenia zobowiązania podatkowego korzystamy w Polsce coraz chętniej.

Do końca 2016 roku system e-deklaracje przyjął ponad 162 mln. deklaracji przez Internet a urząd skarbowy przez Internet okazał się nie być taki groźny, jak wszyscy myśleli na początku. Podatnicy przekonali się, jak wiele zalet ma taka metoda rozliczenia rocznego podatku z fiskusem. System jest pomocny przy rocznym rozliczaniu  podatków przy wykorzystaniu e-deklaracji. Z każdym rokiem system e-deklaracje oferuje większą liczbę możliwych do złożenia przez Internet rodzajów  deklaracji PIT.

Urząd skarbowy przez Internet – czy moje dokumenty i dane są bezpieczne?

Podejmując decyzję o skontaktowaniu się z urzędem skarbowym online i przesłaniu zeznania rocznego w formie e-deklaracji PIT, musimy mieć zgromadzone wcześniej dokumenty potrzebne do prawidłowego uzupełnienia wymaganych danych. Zaczynamy zapewne zastanawiać się, czy na pewno jest to bezpieczna forma rozliczenia podatku i czy nikt nie skradnie cennych informacji? Ministerstwo Finansów i administracja podatkowa zapewniają, że dzięki różnego rodzaju nowoczesnym zabezpieczeniom, (stosowanych również w bankach), między innymi szyfrowanemu kanałowi, który uniemożliwia podsłuch transmisji danych, system e-deklaracje jest bezpieczny i możemy korzystać z niego nie obawiając się o bezpieczeństwo danych. Jedną z form zabezpieczenia jest zastosowanie podpisu elektronicznego, który jest niczym innym jak zestawem danych osobistych wypełniającego e-deklarację. Są to imię i nazwisko, PESEL lub NIP, data urodzenia i wartość przychodu zadeklarowaną w rozliczeniu za poprzedni  rok podatkowy. Jeśli jej nie zapamiętaliśmy oraz nie mamy możliwości odczytania z zeszłorocznego formularza PIT, nie uda nam się przesłanie pit online do urzędu skarbowego. Dzięki zestawowi danych możliwa jest identyfikacja podatnika. Odwiedzając urząd skarbowy przez Internet i rozliczając przychody za 2016 rok na formularzach w formie elektronicznej, w pierwszej kolejności musimy wypełnić dane, przejść do przycisku “podpisz i wyślij” a następnie nacisnąć go. System sprawdzi, czy przy wypełnianiu obowiązkowych pozycji nie pomyliliśmy się. Jeśli wszystko się zgadza, zostaniemy poproszeni o dokonanie wyboru formy podpisu, np. “dane autoryzujące”. Podpis elektroniczny oparty na unikatowych danych podatnika składającego e-deklarację został zastosowany po to, żeby  zapewnić bezpieczeństwo danych.

Odwiedzając urząd skarbowy przez Internet, nie musimy martwić się o wybór właściwego PITa. Podpowie nam to program, a wypełnienie formularza PIT w Internecie powinno sprawić nam  przyjemność i przynieść satysfakcję z oszczędności czasu i energii, ponieważ cała “operacja”, łącznie z wypełnieniem załączników koniecznych do odliczenia przysługujących nam ulg, zajmie dosłownie parę minut..

Artykuł powstał we współpracy z portalem podatkowym PITax.pl Łatwe podatki, oferującym nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych PIT, ale także dostęp do ogromnej bazy wiedzy podatkowej i pomocy ze strony zespołu doświadczonych ekspertów i doradców podatkowych.

Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych jest organizacją pożytku publicznego niosącą pomoc innym organizacjom. W ramach projektu wsparcia organizacji w zbiórce 1% podatku IWOP udostępnił organizacjom system PITax.pl Łatwe podatki do swobodnego użytku jako narzędzia wspomagającego zbiórkę funduszy na rzecz trzeciego sektora.

Previous Uszkodził szybę w sklepie i znieważył funkcjonariuszy-trafił do policyjnego aresztu
Next 31-latek zatrzymany w związku z włamaniami i kradzieżą

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

44-latek z zarzutami za zniszczenie mienia

Dzielnicowi z drugiego białostockiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie 3 samochodów. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę powyżej 6 tys. złotych. 44-latek już usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Teraz

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwany 33-latek zdemolował aptekę – został zatrzymany na gorącym uczynku

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zatrzymali mężczyznę, który zdemolował aptekę. Okazało się, że był poszukiwany i posiadał przy sobie narkotyki. Ponadto, w miejscu jego zamieszkania policjanci z białostockiej

Wiadomości 0 Comments

Wizytówki – zaprezentuj się swoim klientom

Odpowiednia prezentacja firmy to niezwykle istotna kwestia, na którą koniecznie trzeba zwracać uwagę, gdy ktoś chce prowadzić działalność gospodarczą i zapaść w pamięć potencjalnym klientom. Takim podstawowym elementem wymiany informacji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź