Pierwszy tatuaż – jaki wzór wybrać i jak go pielęgnować?

Pierwszy tatuaż – jaki wzór wybrać i jak go pielęgnować?

Niestety często po latach okazuje się, że pierwszy tautaż nie był przemyślaną decyzją a bardziej chwilą, modą, fascynacją. Czas jednak mija a tatuaż zostaje na całe życie. Dlatego jeśli chcemy tak ozdobić ciało wcześniej trzeba się dobrze zastanowić czy rzeczywiście chcemy to robić.

Czy tatuowanie boli?

Tatuaż wykonuje się techniką, która polega na nakłuwaniu skóry i wprowadzeniu pod nią tuszu. Nakłucia muszą być odpowiednio głębokie, by tusz trafiał do skóry właściwej i tatuaż był trwały. Właśnie z tego powodu tatuowanie będzie bolesne. W zależności od wzoru, techniki, rozmiaru wykonania czy odporności na ból różnie będzie się na to reagować. Najmniej bolesne są te części ciała, które są wyposażone w mięśnie i tkankę tłuszczową. Najbardziej bolesne są te obszary, gdzie jest cienka skóra a pod nią znajdują się kości. Dlatego jeśli chcemy się tatuować trzeba się przygotować na kilka godzin raczej nieprzyjemnych doznań i potem kilka dni obolałej skóry po wykonaniu takiego zabiegu.

Jak wybrać wzór pierwszego tatuażu?

Gdy już zdecydujemy się na konkretny wzór na pewno warto będzie poczekać nim zostanie przeniesiony na skórę na zawsze. Warto sprawdzić czy po kilku miesiącach nadal ten wymarzony wzór będzie taki sam. Ważne by decyzja nie była podejmowana pod wpływem impulsu czy chwilowej mody.

Usuwanie tatuaży laserem

Dobry salon i tatuażysta

Zanim wybierzemy konkretnego specjalistę warto będzie dobrze zapoznać się z pracami jakie do tej pory wykonywał. Warto dowiedzieć się czym się specjalizuje. To bardzo ważne, ponieważ jest wiele stylów tatuowania od monochromatycznych po tradycyjne, realistyczne, biomechaniczne, kolorowe, akwarelowe, komiksowe. Nie każdy wykona taki tatuaż jaki chcemy. Warto wybrać taką pracownię, w której będzie pracować osoba specjalizująca się w tego typu stylistyce, która nas zainteresuje. Często do najbardziej obleganych specjalistów jest bardzo długa kolejka i na swój termin będzie trzeba kilka miesięcy poczekać. Z jednej strony to dobrze, ponieważ to znak jakości pracy takiego specjalisty, będziemy mieli również czas, by dobrze sobie ostatecznie przemyśleć decyzję o tatuażu.

Na pewno nie ma się co spieszyć z tatuażem i warto go wykonać w dobrym studiu. Dobrze będzie także sprawdzić czy to wybierane przez nas studio spełniać będzie wszelkie normy sanitarne. To kluczowa sprawa. Warto więc popytać innych o opinię sprawdzić jak to dokładnie wygląda. Studio, które ma dobrych specjalistów, dobre opinie często pojawia się na branżowych spotkaniach, dostaje również prestiżowe nagrody.

Ile kosztuje tatuaż?

Koszt tatuażu zależeć będzie od studia. Duże miasta będą droższe, wiele także zależy od artysty i wielkości oraz rodzaju wzoru na jaki się decydujemy. Ceny zaczynają się od 200 złotych i mogą sięgnąć kilku czy kilkunastu tysięcy. Za średni wzór, którego wykonanie zajmie od 4 do 6 godzin trzeba zapłacić minimum 600-800 zł.

Pielęgnacja tatuażu

Po tym jak tatuaż będzie wykonany trzeba dobrze obchodzić się z raną, która powstała. Smarujemy maścią dokładnie przemywamy. Higiena tego miejsca będzie bardzo ważna, trzeba dbać o to miejsce do czasu aż się dobrze zagoi, by nie doprowadzić do zakażenia.

Previous PIJANY MĘŻCZYZNA WYRZUCIŁ PSA Z BALKONU
Next ODPOWIEDZĄ ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Krok milowy w leczeniu chorych na zaawansowanego raka płuca

Onkolodzy obwieszczają przełom w leczeniu chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca, który odpowiada za 85 proc. zachorowań na nowotwór płuca. Badania kliniczne wykazały, że atezolizumab – nowa cząsteczka, która pobudza do działania

Life&Style 0 Comments

Odchudzanie w naszych czasach – Proces odchudzania

Odchudzanie obecnie jest znacznie łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że naprawdę duże znaczenie ma samo podejście do pewnych kwestii, jak i również znalezienie

Life&Style 0 Comments

Jak ustawić kolumny głośnikowe?

Decydując się na zakup dobrej jakości sprzętu grającego, należy pamiętać, że sam sprzęt to nie wszystko. Dla jakości odbioru dźwięku ogromne znaczenie ma również ustawienie kolumn głośnikowych. Wiele osób nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź