Sposoby na skuteczne pozbycie się rdzy z karoserii samochodu

Sposoby na skuteczne pozbycie się rdzy z karoserii samochodu

Deszcz śnieg czy mróz nie oszczędzają samochodów – rdza prędzej czy później pojawi się na każdym aucie. Jeżeli w porę zauważymy korozję i zaczniemy działać to dobrze wybrane zabezpieczenie jedynie będzie rozwiązywać problem na długi czas. Jednocześnie będzie można zachować blachę samochodu w dobrym stanie. Zanim dokonamy regeneracji uszkodzeń trzeba będzie analizować czy usunąć je własnoręcznie czy zlecić to profesjonalistom.

Amatorskimi sposobami można naprawiać auta, które już osiągnęły pewien wiek i tak naprawdę nie mają zbyt wysokiej wartości rynkowej. W przypadku nowych aut, które nie są jeszcze zniszczone samodzielna konserwacja może doprowadzić do zniszczeń i obniżenia wartości rynkowej samochody. Dlatego dużo zależy tutaj od konkretnej sytuacji i tego o jakie auto będzie chodziło. Fachowa obsługa na pewno też nie należy do tanich więc trzeba się liczyć z wydatkiem i faktycznie decydować się na to w momencie, gdy będzie rzeczywiście potrzebne. Na początek trzeba będzie dokładnie lokalizować wszystkie miejsca z korozją, by dało się je potem usunąć i uniknąć powrotu korozji na lakierze. Szczególnie trzeba zadbać o te miejsca, które będą w okresie zimowym narażone na osadzanie się soli, która może doprowadzać do niszczenia samochodu.

Warto takie kwestie faktycznie brać pod uwagę i zastanowić się nad tym jak dokonać naprawy. W procesie regeneracji najbardziej kłopotliwe i czasochłonne będzie usuwanie odprysków. Jeśli blacha nie jest mocno skorodowana a była wcześniej ocynkowana nie powinno się przesadzać z używaniem papieru ściernego. Jeśli ubytek jest duży to trzeba go odtłuścić, wyrównać z pomocą szpachli a potem utwardzić. Kolejny krok to oklejenie skorodowanej powierzchni i uzupełnienie wypełniaczem. Po zaschnięciu produktu restaurowane miejsce znów należy wygładzić papierem ściernym, aby dalej można było przejść do lakierowania.

Więcej skutecznych porad znajdziesz na powlokihydrofobowe.com.pl >>

Zazwyczaj nanosimy kilka warstwa lakieru z odległości około 20-30 cm. Praca zakończona jest wyrównaniem naprawianego punktu papierem wodnym i polerowanie pastą. Inaczej wykonuje się regenerację jeśli występują dziury w karoserii. Wtedy będzie trzeba blachę załatać. Przy pomocy żywicy epoksydowej oraz maty szklanej. W warunkach domowych będzie to jednak trudne do wykonania i dlatego bardzo często tutaj już będzie trzeba udać się do specjalistów. Wszystko musi rozpocząć się od usunięcia korozji. Tam, gdzie występuje w dużej ilości i w trudno dostępnych zakamarkach stosujemy specjalistyczny preparat, który neutralizuje rdzę.

Następnie na oczyszczone miejsce nanosimy warstwę żywicy epoksydowej wymieszanej z utwardzaczem i na tak przygotowane podłoże nakładamy starannie docięty kawałek maty szklanej nasączony żywiczą. Czynność powtarzamy do momenty aż wgłębienie będzie uzupełnione. Aby uzyskać ładniejszy efekt wizualny zastygniętą żywicę wyrównujemy przy pomocy szpachli i papieru ściernego. Na koniec lakierujemy wypełnienie. Jeśli odrdzewienie zostanie przeprowadzone profesjonalnie to można oczekiwać, że efekt będzie długotrwały.

Previous Dlaczego warto skorzystać z usług Agencji Rekrutacyjnej?
Next Jak naprawić pęknięcia na skórzanych fotelach samochodowych

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Ochrona lakieru w okresie letnim

Ochrona lakieru w okresie letnim jest niezwykle ważna. W przypadku zaniedbania tego procesu możemy spodziewać się blaknięcia farby i odkształcania karoserii. Wosk Jest to prawdopodobnie najważniejsza rzecz, którą możesz zrobić

Motoryzacja 0 Comments

Jak naprawić pęknięcia na skórzanych fotelach samochodowych

Skórzane fotele nadają samochodowi najwyższą wartość estetyczną, na jaką zasługuje. Mimo, że są drogie, są dość wygodne do siedzenia. Jednak bez odpowiedniej konserwacji, skórzane fotele mogą łatwo rozerwać się i

Motoryzacja 0 Comments

Polska na 12. miejscu na liście największych światowych eksporterów części motoryzacyjnych

Wartość rodzimej produkcji części samochodowych jest szacowana na ponad 70 mld zł. To daje Polsce 12. pozycję na liście największych światowych eksporterów części motoryzacyjnych. Hamulcem rozwoju branży motoryzacyjnej są wciąż

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź