Sposoby na skuteczne pozbycie się rdzy z karoserii samochodu

Sposoby na skuteczne pozbycie się rdzy z karoserii samochodu

Deszcz śnieg czy mróz nie oszczędzają samochodów – rdza prędzej czy później pojawi się na każdym aucie. Jeżeli w porę zauważymy korozję i zaczniemy działać to dobrze wybrane zabezpieczenie jedynie będzie rozwiązywać problem na długi czas. Jednocześnie będzie można zachować blachę samochodu w dobrym stanie. Zanim dokonamy regeneracji uszkodzeń trzeba będzie analizować czy usunąć je własnoręcznie czy zlecić to profesjonalistom.

Amatorskimi sposobami można naprawiać auta, które już osiągnęły pewien wiek i tak naprawdę nie mają zbyt wysokiej wartości rynkowej. W przypadku nowych aut, które nie są jeszcze zniszczone samodzielna konserwacja może doprowadzić do zniszczeń i obniżenia wartości rynkowej samochody. Dlatego dużo zależy tutaj od konkretnej sytuacji i tego o jakie auto będzie chodziło. Fachowa obsługa na pewno też nie należy do tanich więc trzeba się liczyć z wydatkiem i faktycznie decydować się na to w momencie, gdy będzie rzeczywiście potrzebne. Na początek trzeba będzie dokładnie lokalizować wszystkie miejsca z korozją, by dało się je potem usunąć i uniknąć powrotu korozji na lakierze. Szczególnie trzeba zadbać o te miejsca, które będą w okresie zimowym narażone na osadzanie się soli, która może doprowadzać do niszczenia samochodu.

Warto takie kwestie faktycznie brać pod uwagę i zastanowić się nad tym jak dokonać naprawy. W procesie regeneracji najbardziej kłopotliwe i czasochłonne będzie usuwanie odprysków. Jeśli blacha nie jest mocno skorodowana a była wcześniej ocynkowana nie powinno się przesadzać z używaniem papieru ściernego. Jeśli ubytek jest duży to trzeba go odtłuścić, wyrównać z pomocą szpachli a potem utwardzić. Kolejny krok to oklejenie skorodowanej powierzchni i uzupełnienie wypełniaczem. Po zaschnięciu produktu restaurowane miejsce znów należy wygładzić papierem ściernym, aby dalej można było przejść do lakierowania.

Więcej skutecznych porad znajdziesz na powlokihydrofobowe.com.pl >>

Zazwyczaj nanosimy kilka warstwa lakieru z odległości około 20-30 cm. Praca zakończona jest wyrównaniem naprawianego punktu papierem wodnym i polerowanie pastą. Inaczej wykonuje się regenerację jeśli występują dziury w karoserii. Wtedy będzie trzeba blachę załatać. Przy pomocy żywicy epoksydowej oraz maty szklanej. W warunkach domowych będzie to jednak trudne do wykonania i dlatego bardzo często tutaj już będzie trzeba udać się do specjalistów. Wszystko musi rozpocząć się od usunięcia korozji. Tam, gdzie występuje w dużej ilości i w trudno dostępnych zakamarkach stosujemy specjalistyczny preparat, który neutralizuje rdzę.

Następnie na oczyszczone miejsce nanosimy warstwę żywicy epoksydowej wymieszanej z utwardzaczem i na tak przygotowane podłoże nakładamy starannie docięty kawałek maty szklanej nasączony żywiczą. Czynność powtarzamy do momenty aż wgłębienie będzie uzupełnione. Aby uzyskać ładniejszy efekt wizualny zastygniętą żywicę wyrównujemy przy pomocy szpachli i papieru ściernego. Na koniec lakierujemy wypełnienie. Jeśli odrdzewienie zostanie przeprowadzone profesjonalnie to można oczekiwać, że efekt będzie długotrwały.

Previous Dlaczego warto skorzystać z usług Agencji Rekrutacyjnej?
Next Jak naprawić pęknięcia na skórzanych fotelach samochodowych

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Aplikacje mobilne w komunikacji miejskiej coraz popularniejsze

Polacy narzekają na korki w mieście, ale i tak często wybierają samochód, mimo że jego miesięczne utrzymanie czterokrotnie przewyższa cenę biletów komunikacyjnych. Jednak nie tylko publiczne środki transportu mogą usprawnić poruszanie się w miejskiej

Motoryzacja 0 Comments

Wypożyczalnie samochodów w Polsce

Polski rynek pod wieloma względami rozwija się coraz lepiej. To co kilka lat temu było u nas niedostępne stało się tak naprawdę codziennością oraz rutyną. Oglądając amerykańskie firmy mogliśmy zobaczyć

Motoryzacja 0 Comments

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź