SPOTKANIE Z NAJMŁODSZYMI W BIAŁOSTOCKIM „OGNIKU”

SPOTKANIE Z NAJMŁODSZYMI W BIAŁOSTOCKIM „OGNIKU”

Białostoccy policjanci na zakończenie okresu wakacyjnego wspólnie ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr4 w Białymstoku zorganizowali dla najmłodszych spotkanie w sali „Ognik”. Dzieci uczyły się jak reagować w sytuacjach zagrożenia ogniem oraz jak przez telefon zgłosić pożar. To już ostatnie spotkania mundurowych z uczestnikami półkolonii na terenie powiatu białostockiego prowadzone w ramach działań „Bezpieczne wakacje”.

Z okazji zakończenia okresu wakacji funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zorganizowali dzisiaj dla ostatnich uczestników białostockich półkolonii nietypowe spotkanie. Otóż dzieci miały okazję spotkać się z białostockimi strażakami w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 4 przy ul. Transportowej 6 w Białymstoku. Milusińscy wraz z policjantkami uczestniczyli w prowadzonych przez strażaków zajęciach na  sali „Ognik”. Białostocki „Ognik” składa się z dwóch pomieszczeń. W jednym z nich dzieci uczyły się rozpoznawać znaki ewakuacyjne. Oglądały również animowane filmiki, w których bohaterowie Florian Wodnicki i Smok tłumaczyli im jak zachować się w określonych sytuacjach. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się na przykład dlaczego palącego się oleju na patelni nie można gasić wodą. Najmłodsi mieli też do dyspozycji telefon, przy którym mogli przećwiczyć zgłoszenie pożaru prowadząc rozmowy z prawdziwym strażakiem. Najmłodsi mogli przekonać się na „własnej skórze” jak trudna jest wspinaczka po drabinie, przejście tunelem ewakuacyjnym czy ile wymaga siły rozwinięcie węża strażackiego. W drugiej sali strażacy mieli zaaranżowany do celów edukacyjnych pokój połączony z kuchnią. Wewnątrz znajdowały się sprzęty tj. lodówka, kuchenka, piecyk gazowy, kominek. Strażak instruował dzieci kiedy i jak samodzielnie ugasić pożar, a kiedy trzeba już wezwać pomoc. Była też część praktyczna: inscenizacja w oparach dymu z palącego się garnka podczas której najmłodsi wraz ze strażakami i policjantami  ewakuowali się  przy dźwiękach alarmu. W ramach wizyty dzieci mogły również obejrzeć pojazdy ratownicze będące na wyposażeniu JRG Nr 4. Była to z pewnością dla najmłodszych wspaniała lekcja dotycząca zasad bezpieczeństwa , która na zawsze pozostanie w ich pamięci.

Previous POLICJANCI ZLIKWIDOWALI DWIE PLANTACJE MARIHUANY
Next POSZUKIWANY 23-LATEK ZATRZYMANY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

14 NOWYCH RADIOWOZÓW DLA BIAŁOSTOCKIEJ KOMENDY

Dziś w Białymstoku odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów służbowych funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Na co dzień 14 radiowozów będzie wykorzystywanych w służbie przez policjantów pionu prewencyjnego, a także

Wiadomości 0 Comments

BIAŁOSTOCCY POLICJANCI ODNALEŹLI ZAGINIONĄ 88-LATKĘ

Policjanci białostockiej patrolówki, dzięki pomocy pracowników miejskiego monitoringu, odnaleźli w nocy zaginioną mieszkankę Augustowa. Już po niespełna 3 godzinach od momentu zgłoszenia zaginięcia seniorki, funkcjonariusze zauważyli kobietę w centrum miasta.

Wiadomości 0 Comments

Nabór psów do służby w Policji

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku poszukuje psów w wieku od roku do dwóch lat, które pomogą policjantom w codziennych obowiązkach i zadaniach. Tropienie śladów przestępców, osób zaginionych, przeszukiwanie terenu i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź