Suszarka fryzjerska, czyli mercedes wśród suszarek

Suszarka fryzjerska, czyli mercedes wśród suszarek

Kiedy tematem jest suszarka fryzjerska, wiele osób ma przed oczami wyobraźni infrazon fryzjerski, określany także nazwą klimazon. Jest to duże urządzenie, które najczęściej jest montowane na własnym fotelu lub jest podwieszane i oferuje nam możliwość stosowania szerokiej gamy różnego rodzaju zaawansowanych usług fryzjerskich. Typowa suszarka fryzjerska to jednak urządzenie bardzo podobne do tego, które mamy też w domu, czyli po prostu suszarka ręczna. Podobieństwa oczywiście ograniczają się przede wszystkim do wyglądu, ponieważ to, co siedzi w środku, to najczęściej zupełnie inna para kaloszy.

Urządzenie przemysłowe    

Najważniejszą z ważnych kwestii jest to, że suszarka fryzjerska musi być przystosowana do bardzo intensywnej pracy. Powinna być w stanie działać nieprzerwanie co najmniej przez kilkanaście minut za jednym podejściem, a najlepiej jest, jeśli można z niej korzystać praktycznie w ujęciu ciągłym. Co więcej, nasza domowa suszarka do włosów to urządzenie, za pomocą którego możemy tak naprawdę wysuszyć włosy tylko od czasu do czasu. Jeśli wczytamy się w instrukcję obsługi tego urządzenia, dowiemy się, że testowane było przy obciążeniu na poziomie 1 godziny pracy dziennie. W zakładzie fryzjerskim byłoby to nie do pomyślenia i suszarka pewnie nie przetrwałaby tygodnia. Dlatego fakt numer jeden dotyczący profesjonalnego urządzenia, jakim jest suszarka fryzjerska, to fakt, iż jest ona przystosowana do naprawdę ciężkiej pracy.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo    

Domowa suszarka do włosów ma za zadanie od czasu do czasu wysuszyć nam włosy. Dlatego jeśli nie będzie dla nich idealnie bezpieczna lub nie zaoferuje doskonałego efekty suszenia, nie będzie to dla nas poważny problem. Takie urządzenie będzie tanie, ładne i po prostu wystarczające. Nie trzeba zawsze kupować najdroższej rzeczy w sklepie. Jeśli jednak kupowana jest suszarka fryzjerska, taka opcja nie będzie wchodziła w grę.     

Związane jest to z tym, że suszarka fryzjerska musi być urządzeniem dokładniejszym i delikatniejszym. Powinna mieć co najmniej 2 biegi pracy z dodatkową możliwości kontrolowania ilości ciepła podawanego w strumieniu powietrza. Bardzo przydatny jest ponadto bieg jałowy urządzenia, czyli możliwość podawania powietrza chłodnego lub co najwyżej minimalnie podgrzanego.     

Ogromne znaczenie ma też to, w jaki sposób powietrze jest podgrzewane. W przypadku urządzeń domowych mamy do czynienia przede wszystkim z typową instalacją elektryczną, gdzie spirale z drutu nagrzewają przepływające przez nie powietrze. Efektem takiego układu jest to, że centrum strumienia jest zazwyczaj dużo cieplejsze od brzegów strumienia, przez co część włosów atakowana jest zbyt wysoką temperaturą, a część otrzymuje dość chłodne powietrze. Wydłuża to suszenie włosów oraz powoduje, że ilość uszkodzeń szybko wzrasta. Trzeba na to zwracać dużą wagę. Do dyspozycji są dzisiaj specjalne ceramiczne technologie, które są w stanie zupełnie wyeliminować problemy związane z nierównomiernym podgrzewaniem powietrza. Tylko takie suszarki można polecić do salonu fryzjerskiego.

Więcej na http://artykulyfryzjerskie.com.pl/

Previous Smartfony Huawei Mate
Next 15-latek na "podwójnym gazie"

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ZATRZYMALI 42-LATKA PODEJRZEWANEGO O ZABÓJSTWO

Policjanci z Hajnówki zatrzymali 42-latka podejrzewanego o zabójstwo. Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj koło godziny 17 w jednej z miejscowości na terenie powiatu hajnowskiego. Napastnik po dokonaniu zbrodni uciekł.

Wiadomości 0 Comments

Policjanci rozmawiają o bezpieczeństwie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako doskonałe narzędzie w eliminowaniu negatywnych zjawisk, rola dzielnicowego, jako policjanta pierwszego kontaktu, współpraca z Policją na rzecz wspólnego dbania o bezpieczeństwo oraz konsekwencje prowadzenia pojazdu

Wiadomości 0 Comments

Policyjna pomoc dotarła na czas

Białostoccy policjanci po raz kolejny udowodnili, że ratowanie ludzkiego życia to ich priorytetowe zadanie. Szybka interwencja mundurowych zapobiegła tragedii. Funkcjonariusze zatamowali krwawienie i przekazali mężczyznę załodze karetki pogotowia. Dyżurny Komendy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź