Urządzenia wielofunkcyjne – wady i zalety

Urządzenia wielofunkcyjne – wady i zalety

Pomimo rewolucji internetowej i przechowywania coraz większej ilości dokumentów w tzw. „chmurach”, ciężko wyobrazić nam sobie współczesne biuro, które nie ma na swoim wyposażeniu urządzenia wielofunkcyjnego.

Urządzenia wielofunkcyjne – oszczędność miejsca w biurze

Urządzenie takie pozwala przede wszystkim na ogromną oszczędność przestrzeni biurowej. Najczęściej zastępuje ono 3 inne urządzenia:

– drukarkę,

– skaner,

– kserokopiarkę.

Dzięki temu, że wszystkie te funkcje zostały umieszczone w jednym urządzeniu, musimy znaleźć miejsce tylko na jeden sprzęt.

Urządzenia wielofunkcyjne – oszczędność pieniędzy

Serwis jest drogi, to wie każdy kto posiada jakiekolwiek urządzenie wymagające cyklicznej obsługi. Urządzenie wielofunkcyjne pozwala nam zaoszczędzić sporo pieniędzy związanych z kosztami utrzymania. Zazwyczaj obsługę takiego sprzętu zlecamy jednej firmie, z której specjalista regularnie pojawia się w naszym biurze.

Oszczędność wynika również z faktu, że kupujemy więcej jednego rodzaju materiałów eksploatacyjnych (np. tuszy) zamiast dzielić ten zakup na dwa – do kserokopiarki i do drukarki laserowej lub atramentowej.

Potrzebujesz dobrych etykiet do drukarki ? Zobacz co wyróżnia etykiety Etykiety papierowe Dymo 70×54 na raw-pol.pl >>

Są też minusy, czyli wady urządzeń wielofunkcyjnych

Pomimo dużej ilości zalet stojących murem za wyborem urządzenia wielofunkcyjnego do naszego biura, pojawiają się też niestety wady takiego rozwiązania.

Największa z nich to problemy związane z potencjalną jego awarią. Kiedy posiadamy w biurze drukarkę, skaner i kserokopiarkę w postaci oddzielnych sprzętów, każdy z nich działa niezależnie. Kiedy zepsuje się skaner, nadal możemy drukować. Kiedy awarii ulegnie drukarka, ciągle możemy coś skopiować.

Polegając w 100% na urządzeniu wielofunkcyjnym, w przypadku jego awarii praca naszego biura praktycznie staje w miejscu. Wszystkie zadania muszą zostać odłożone, a pracownicy czekają na wizytę serwisanta.

Naturalnie rozwiązaniem jest posiadanie kilku urządzeń tego typu. Wtedy w razie awarii jednego z nich, nadal możemy korzystać z innych. Jest to jednak rozwiązanie droższe i dedykowane dla większych przedsiębiorstw.

Na co zwracać uwagę wybierając urządzenie wielofunkcyjne?

Planując zakup urządzenia wielofunkcyjnego do naszej firmy, zwracajmy uwagę nie tyko na początkowy koszt zakupu. Zdecydowanie ważniejsze są ceny serwisu oraz materiałów eksploatacyjnych. To te koszty będziemy ponosić regularnie i systematycznie będą one drenować firmowy rachunek bankowy.

Najlepiej usiąść z kalkulatorem i oszacować jak dużo kartek papieru i w jakim procencie zadrukujemy na przykład w perspektywie 3-5 lat. Następnie sprawdźmy koszty zakupu materiałów eksploatacyjnych dla takiego „przebiegu”, dla każdego z urządzeń, którymi jesteśmy zainteresowani. Do wyników dodajmy ceny zakupu tych sprzętów.

Postępując w ten sposób otrzymamy łączny koszt posiadania urządzenia na przestrzeni X lat. W ten sposób możemy wygodnie porównać je między sobą i zdecydować się na najbardziej opłacalną dla nas opcję.

Podsumowanie

Urządzenia wielofunkcyjne są zdecydowanie warte zakupu. Przez podjęciem decyzji należy ją jednak dobrze przemyśleć i przeliczyć, uwzględniając przy tym potrzeby naszej firmy.

 

Previous Fotel fryzjerski
Next Podejrzani o rozbój - zatrzymani

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak znaleźć odpowiednią agencję HR dla Ciebie?

Jeśli szukasz agencji pośrednictwa pracy, upewnij się, że znasz branże, z którymi dana agencja się współpracuje oraz czy oferują one pracę tymczasową, tymczasową lub stałą – czy też wszystkie trzy.

Strefa Biznesu 0 Comments

Gdzie najlepiej kupować artykuły biurowe?

Odpowiedź na to i na całą masę podobnych pytań w dzisiejszych czasach może być w zasadzie tylko jedna: artykuły biurowe kupujemy w sklepach internetowych specjalizujących się w tym właśnie asortymencie.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź