Wspólne działania w ramach „Nie bądźmy obojętni”

Wspólne działania w ramach „Nie bądźmy obojętni”

Mundurowi z Łap wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz uczniami klas mundurowych kontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych i nieporadnych życiowo w ramach działań „Nie bądźmy obojętni”. Udział w akcji był dla młodzieży również doskonałą okazją by podpatrzeć jak wygląda służba w Policji.

W miniony piątek dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łapach wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Juchnowcu Kościelnym oraz uczniami klas mundurowych Technikum Mechanicznego w Łapach, w ramach działań „Nie bądźmy obojętni”, kontrolowali ujawnione wcześniej miejsca przebywania osób narażonych na wychłodzenie. Odwiedzali osoby starsze, niezaradne życiowo lub nadużywające alkoholu.  Podczas akcji, oprócz reagowania na przypadki zagrożenia zdrowia i życia, sprawdzali czy mieszkańcy mają opał, ciepłe ubrania oraz jedzenie. Udzielali także informacji o miejscach, gdzie takie osoby mogą otrzymać pomoc, schronić się przed zimnem i zjeść ciepły posiłek. Działania te dla uczniów klas mundurowych  były również doskonałą okazją by przyjrzeć się jak na co dzień wygląda służba w Policji. Na koniec wszyscy zainteresowani otrzymali materiały informujące o procedurze rekrutacyjnej dla kandydatów do służby w Policji.

Previous Odpowie za zniszczenie mienia
Next Podejrzany o śmiertelne potrącenie rowerzysty - został zatrzymany

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

SZKOLENIE PRZEWODNIKÓW I PSÓW SŁUŻBOWYCH

Dziś przed południem przewodnicy policyjnych psów z Łomży, Kolna i Grajewa wspólnie ćwiczyli ze swoimi czworonożnymi partnerami. Głównym zadaniem takich szkoleń jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych opiekunów, utrzymanie sprawności psów służbowych

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymani kolejni sprawcy rozboju

Białostoccy policjanci pionu kryminalnego zatrzymali podejrzanych o rozbój. Wcześniej w ręce mundurowych wpadło dwóch ich kolegów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz dalszym ich losem zajmie się sąd. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego

Wiadomości 0 Comments

BIAŁOSTOCKIE DZIAŁANIA „TANDEM”

Policjanci białostockiej patrolówki przeprowadzili wczoraj działania „Tandem”. Miały one na celu wykrycie sprawców kradzieży rowerów, którzy uaktywnili się w ostatnim czasie. W ostatnim czasie w Białymstoku wzrosła liczba kradzieży rowerów.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!