Zatrzymany w związku z włamaniami

Zatrzymany w związku z włamaniami

Hajnowscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o serię włamań do sklepów i stacji paliw na terenie powiatu. Mężczyzna usłyszał już 7 zarzutów kradzieży z włamaniem lub jej usiłowania, do których się przyznał. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce w wyniku intensywnej i żmudnej pracy zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o 6 włamań i jedno usiłowanie do różnych placówek handlowych oraz stacji paliw na terenie powiatu. Do pierwszych trzech zdarzeń doszło jeszcze w kwietniu i maju 2015 roku, natomiast pozostałe miały miejsce pod koniec stycznia oraz w lutym tego roku. Łupem sprawcy padał m.in. alkohol, papierosy, słodycze oraz inne artykuły spożywcze i przemysłowe. Ponadto z jednej ze stacji paliw skradzione zostały 3 butle z gazem oraz 2 kamery monitoringu. Intensywna praca funkcjonariuszy pozwoliła także na odzyskanie części utraconych rzeczy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Okazało się, że 28-latek jest dobrze znany hajnowskim policjantom i teraz za swoje czyny będzie odpowiadał jako recydywista. Na wniosek Policji prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zadecydował, że 28-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło – oficer prasowy KPP w Hajnówce

Previous Zambrowscy policjanci uratowali mężczyznę od wychłodzenia
Next Siemiatyccy policjanci wygrali Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Siemiatycz

Może to Ci się spodoba

Białystok na Sygnale 0 Comments

Ponad 50 zarzutów dla 22-letniego mieszkańca Łomży

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 22-latka, któremu przedstawiono ponad 50 zarzutów związanych z przestępstwami przeciwko mieniu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na

Białystok na Sygnale 0 Comments

Działania „Bezpieczna Droga” w powiecie augustowskim

Mając na względzie bezpieczeństwo wyjeżdżających na zimowy wypoczynek, augustowscy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W miniony weekend augustowscy policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolne „Bezpieczna droga”.

Białystok na Sygnale 0 Comments

17-LETNI KIBIC ZE ŚRODKAMI PIROTECHNICZNYMI ZATRZYMANY

Zatrzymano 17-latka, który wniósł środki pirotechniczne na imprezę masową. Młody mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź